04:07 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vidaus reikalų ministrė pareiškė, kad "viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai" neturėtų būti toleruojami nė vienoje demokratiškoje valstybėje

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Rusijos atlikėjas Filipas Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą. Apie tai savo Facebook paskyroje pranešė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Dainininkas Filipas Kirkorovas
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Pasak ministrės, draudimas atlikėjui atvykti į šalį įsigalioja nuo sausio 19 dienos ir galios penkerius metus.

  Taip pat ji pridūrė, kad "viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai" neturėtų būti toleruojami nė vienoje demokratiškoje valstybėje.

  "Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo", — sakė Bilotaitė.

  Anksčiau Lietuvoje kilo skandalas dėl to, kad Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų respublikoje organizatoriams buvo paskirta kompensacija už renginių atidėjimą. Bendra žalos suma buvo įvertinta daugiau kaip 30 tūkstančių eurų.

  Žurnalistas Andrius Tapinas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas socialiniuose tinkluose išreiškė pasipiktinimą. Abu teigė, kad Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai skiriami remti verslininkus, kurie atveža "Putino atlikėjus".

  Kaip pažymėjo Kasčiūnas, Lietuvoje būtina peržiūrėti kriterijus, pagal kuriuos sudaromi nepageidaujamų asmenų sąrašai, siekiant "tokių absurdiškų situacijų išvengti ateityje".

  Lietuvos konservatoriai jau pasiūlė Kirkorovą įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą, nes jis "niekada neslėpė palaikantis Krymo aneksiją ir ten pasirodydavo". Tada Kasčiūną papiktino dainininko atvykimas į rinkimų apylinkę Rusijos ambasadoje Vilniuje dėl prezidento rinkimų Rusijoje.

  Konservatoriai nuolat kalba apie "Rusijos įtakos" grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui. Jie gerai žinomi dėl rusofobiškos pozicijos, griežtų pareiškimų apie Rusiją ir radikalių pasiūlymų.

  Dar šia tema

  Kirkorovas atšaukė koncertus Baltijos šalyse
  Lietuvoje pasipiktino kompensacija už Kirkorovo koncerto atšaukimą
  URM svarsto dėl galimybės uždrausti Kirkorovui ir Šufutinskiui įvažiuoti į šalį
  Tegai:
  Filipas Kirkorovas, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva

  Svarbiausios temos