02:47 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Pabrėžiama, kad ribojimų sušvelninimas prisidėtų prie žmonių užimtumo didinimo, taip pat padėtų spręsti svarią dalį per karantiną iškilusių socialinių problemų

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Dėl karantino veiklą sustabdžiusios prekybos įmonės tikisi, kad gerėjant epidemiologinei situacijai, Vyriausybė prekybos verslą atvers etapais, ir pirmasis etapas nebus nukeltas, praneša Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA).

  LPĮA mano, kad pirmiausia draudimas veikti turėtų būti atšauktas parduotuvėms, į kurių patalpas yra įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko, o lankytojams prieinamas prekybos plotas neviršija 2 000 kv. m.

  "Prekybos sektorius Lietuvoje yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų ir darbdavių. Šiuo metu reikšminga darbuotojų dalis yra išleista į prastovas, todėl jų darbo užmokesčio kompensavimo priemonės bei kitos valstybės pagalbos verslui priemonės yra didelė našta valstybės biudžetui. Be to, pagalbos verslui priemonės negarantuoja, kad ribojimams tęsiantis pavyks išvengti nemažos dalies prekybos įmonių nemokumo", — sakė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

  Dėl epidemiologinės padėties praėjusių metų gruodžio viduryje duris užverti turėjo dauguma prekybininkų. Dirbti galėjo tik maisto, vaistinės, veterinarijos, optikos ir ortopedijos prekių parduotuvės. Daugiau nei 5 tūkst. mažmeninės prekybos įmonių veikla yra apribota.

  Prekybos sektoriuje iš viso dirba apie 106 tūkst. darbuotojų. Todėl pabrėžiama, kad ribojimų sušvelninimas prisidėtų prie žmonių užimtumo didinimo, taip pat padėtų spręsti svarią dalį per karantiną iškilusių socialinių problemų.

  "Siūlome analogiją su karantino metu veikiančiomis paslaugomis, kurioms leidžiama veikti, jei paslaugos teikimas užtrunka mažiau nei 15 minučių. Panašios trukmės vizitą gali įgyvendinti ir dauguma parduotuvių, be to, prekyboje — didesni atstumai ir trumpesnis kontaktas su aptarnaujančiu personalu. Apribojus lankytojams prieinamą prekybos plotą, mažesnės erdvės prekybos vietose pirkėjai užtruktų trumpiau, lengviau būtų kontroliuoti atstumų laikymąsi tarp pirkėjų", — pastebėjo Vainienė.

  Lietuviško ir užsienio kapitalo mažmeninės prekybos įmones vienijančios LPĮA nariai savo rašte Vyriausybei pabrėžia, kad veiklą atnaujinusiose parduotuvėse būtų griežtai laikomasi vienam lankytojui tenkančio prekybos ploto reikalavimo, taip pat būtų užtikrinamos kitos valstybės lygios ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Dar šia tema

  Lietuvoje siūloma parengti etapinį COVID-19 ribojimų atlaisvinimų planą
  Gamalėjaus centras įvertino naujo koronaviruso židinio pavojų Kinijoje
  PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi
  Tegai:
  karantinas, apribojimas, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos