18:21 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad dažniausiai apie įtariamus pažeidimus buvo pranešta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Marijampolės

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pastarąją savaitę atšalus orams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukė per 30 pranešimų apie šaltyje pastebėtus besiganančius ūkinius gyvūnus ir lauke paliktus augintinius, praneša VMVT spaudos tarnyba.

  Pabrėžiama, kad dažniausiai apie įtariamus pažeidimus buvo pranešta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Marijampolės.

  Pinigai
  © AP Photo / Erwin Wodicka/Fundsback German Pension Contribution Service uG

  Nedarbo dienomis VMVT sulaukė bent 10 pranešimų apie galimus gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus. Tuo pačiu, 80 proc. skambučių ir pranešimų buvo gauta dėl lauke pastebėtų žvarbiomis sąlygomis laikytų augintinių, pririštų kiemo šunų, dėl galimai nepakankamo gyvūnų šėrimo, girdymo ir pan.

  Pažymima, kad VMVT inspektoriai vyko į vietą tikrinti gautos informacijos, tačiau pranešimai dėl netinkamomis sąlygomis laikytų gyvūnų pasitvirtino tik 4 atvejais — jų laikytojams duoti privalomi nurodymai tinkamai pasirūpinti gyvūnais, o nustačius, kad situacija nesikeičia, bus taikomos administracinės nuobaudos bei sankcijos.

  VMVT pabrėžia, kad gyvūno atsparumas žemoms temperatūroms skiriasi priklausomai nuo jo veislės, todėl vieni gyvūnai žiemą išgyveną lengviau už kitus. Būtent todėl primenama, kad lauke laikomi gyvūnai turi būti tinkamai aprūpinti šiluma, pašaru ir apsauga nuo sniego.

  Dar šia tema

  Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą
  Nurodytos keturios mitybos taisyklės ilgesniam gyvenimui
  Tegai:
  ūkiniai gyvūnai, gyvūnai, žiema, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos