02:37 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Zemlys-Balevičius taip pat pastebėjo staigų koronaviruso tyrimų kiekio sumažėjimą, palyginti su piko periodu

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Logaritminė skalė rodo, kad Lietuva dar tik pradeda valdyti koronaviruso epidemiją, sakė mokslininkas, prezidento suburtos Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

  "Logaritminė skalė parodo kad dar tik pradedam valdyti epidemiją. Nors kritimas buvo nuo 3000 7 dienų vidurkio per piką iki 1000 7 dienų vidurkio dabar, logaritminėje skalėje tai neatrodo įspūdingai. Lapkričio mėnesį buvo galima kalbėti apie augimo sulėtėjimą, dabar po truputį matosi kritimo sulėtėjimas. Tam spėju nemažai įtakos daro testavimo ženklus sumažėjimas. Piko metu darėm 95k testų per savaitę, dabar darom 60k", — rašo Zemlys-Balevičius savo "Facebook" paskyroje.

  Eksperto vertinimu, taip susiję su sumažėjusių profilaktiniu testavimu nuo COVID-19 ir bendru epidemijos atslūgimu, tačiau "atsiradusių testavimo pajėgumų neišnaudoti yra per didelė prabanga".

  Pasak Zemlio-Balevičiaus, didžiausią kritimo dalį sudaro testai mobiliuose punktuose, kuriuose nuo piko testavimas krito per pusę (nuo 36k per savaitę piko metu iki 15k per savaitę dabar). Tuo pačiu metu, pasak eksperto, kadangi į mobilius punktus testuotis siunčia NVSC, tai "dar vienas akmuo į šios įstaigos daržą".

  Nepaisant to, ekspertas mano, kad "bendrai paėmus tai optimizmo daug, bet atsiplaiduoti negalima".

  Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyta apie 176 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė beveik 2 630 pacientų. Respublikoje per parą buvo atlikta 9 220 koronaviruso tyrimų, per visą laiką buvo atlikta 1 860 713 tyrimų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Dar šia tema

  COVID-19 Lietuvoje: per parą daugiau nei 1000 naujų atvejų
  Pirmą kartą į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą įtrauktas įmones VMI informuos asmeniškai
  Penktadienį nenustatyta nė vieno nuteistųjų užsikrėtimo koronavirusu atvejo
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos