01:23 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pernai Vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo apie 6 tūkst. vartojimo ginčų, beveik tūkstančiu daugiau nei 2019 metais

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Lietuvos gyventojai ir verslininkai vis geriau vertina vartotojų teisių apsaugą — teigiamai vertina 51 proc. gyventojų ir 62 proc. verslininkų, praneša Teisingumo ministerija.

  Pernai pagrindiniu informacijos šaltiniu apie vartotojų teises gyventojams buvo internetas — jį rinkosi 57 proc. respondentų, tuo tarpu televiziją — 55 proc. Pirmą kartą per 10 metų informacija internete apie vartotojų teisių apsaugą populiarumu pralenkė televiziją, pažymi ministerija.

  Be to, tyrimo rezultatai rodo, jog dauguma gyventojų (47 proc.) yra patenkinti informacijos sklaidos apie vartotojų teisių apsaugą lygiu. Lyginant su 2019 m. duomenimis, tokių asmenų dalis išaugo 7 procentais.

  Taip pat išaugo vartotojų pasitikėjimas nuotoline prekyba — ją renkasi vis daugiau vartotojų (41 proc.). 2020 metais žymiai sumažėjo vartotojų, kurie nesinaudoja prekybos internetu paslaugomis (nuo 48 proc. iki 13 proc.). 

  Visuomenės nuomonių tyrimas atskleidė, kad auga gyventojų žinios apie neteisminę ginčų sprendimo galimybę — ją žinantys nurodė 26 proc. gyventojų ir net 59 proc. verslininkų. Dažniausiai verslininkai nurodė, kad toks ginčo nagrinėjimas padeda išsaugoti įmonės reputaciją, o ginčo sprendimo galimybės yra pigesnės ir paprastesnės. Dauguma įmonių teigė, kad kilus ginčui, susitarti su vartotoju siekia nesikreipdamos į teismą.

  "Tyrimo rezultatai yra džiuginantys ir įkvepiantys siekti dar didesnio proveržio šioje srityje. Turime kuo geriau apsaugoti vartotojus ir ieškome optimalių teisinių sprendimų kilusius ginčus su prekių ar paslaugų teikėjais spręsti greitai ir taikiai", — akcentuoja teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

  Teisingumo ministerijos duomenimis, 2020 metais Vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo 5 919 vartojimo ginčų, 2019 m. — 4 726 vartojimo ginčus. 

  Pastaraisiais metais maždaug pusė visų sprendimų buvo vartotojų naudai (2019 m. — 47 proc.). Tikimasi, kad daugiau taikių susitarimų, sudaromų tarp verslo ir vartotojų, padės sumažinti ir VVTAT sprendžiamų ginčų krūvį. 

  Dar šia tema

  Iš visų Baltijos šalių tik Lietuvoje per metus padidėjo vartotojų kainos
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip pandemija keičia vartotojų įpročius Lietuvoje
  Lietuvoje per dešimt metų alkoholio vartojimas sumažėjo labiausiai ES
  PSO "Pfizer" vakciną įtraukė į skubaus vartojimo sąrašą
  Šalčiausiomis dienomis šalies vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau gamtinių dujų
  Tegai:
  vartotojai

  Svarbiausios temos