06:37 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1502)

  Nuo pirmadienio Panevėžyje į švietimo įstaigas grįžta mokiniai, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose ir yra nemotyvuoti

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Vaikai, neturintys tinkamų sąlygų mokytis namuose ar patiriantys mokymosi sunkumų, švietimo įstaigose jau gali ugdytis nuotoliniu būdu.

  Atitinkamas Vyriausybės sprendimas įsigaliojo sausio 21 dieną. Kaip pažymėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, šis Vyriausybės sprendimas ypač aktualus šeimoms, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas sąlygas ugdymuisi namuose.

  Pirmadienį Panevėžio savivaldybė paskelbė, kad į mokyklas grįžta pirmieji vaikai.

  Psak Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kazimiero Armonavičiaus, mokytis švietimo įstaigose norą yra pareiškę 215 Panevėžio mokinių tėveliai, daugiausia mokyklose ugdysis 5–8 klasių mokiniai. 

  "Atkreipiame dėmesį, kad įprastos pamokos čia nevyks, vaikai mokysis nuotoliniu būdu, kaip iki šiol tą darė namuose. Ši pagalba skiriama mokiniams, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose, yra nemotyvuoti, nedarantys namų darbų, nes reikia papildomos konsultacijos. Mokyklas lankantys vaikai, bus aprūpinti kompiuterine įranga, žinoma užtikrinamas ir interneto ryšys", — sako Armonavičius.

  Administracijos atstovas pažymėjo, kad dalis mokinių į švietimo įstaigas sugužėjo jau šiandien, kita dalis ugdytis mokyklose pradės nuo rytdienos.

  Į mokyklas atėję vaikai pagal pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo programas ir toliau mokysis nuotoliniu būdu. Čia jiems bus užtikrinama priežiūra, kita reikalinga pagalba, maitinimas.

  Sprendimą, kurie vaikai nuotoliniu būdu ugdysis mokyklose, priima mokyklų vaiko gerovės komisijos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1502)

  Dar šia tema

  Šiais metais abiturientams nereikės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos
  Vaikams iš sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti mokytis mokyklose
  Tegai:
  mokiniai, Panevėžys

  Svarbiausios temos