21:04 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  TVF atstovai virtualaus vizito metu taip pat planuoja susitikti su kitų valstybės institucijų ir privačiojo sektoriaus atstovais

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiks su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia bei kitais TVF ekspertais, teigiama Finansų ministerijos pranešime.

  Pažymima, kad virtualaus susitikimo metu bus analizuojama Lietuvos ekonominė situacija ir ateities perspektyvos. Pirmą kartą virtualiu formatu rengiamas ekspertų vizitas truks iki sausio 29 dienos.

  "Susitikime su TVF ekspertais aptarsime Vyriausybės prioritetus, 2021 m. biudžetą, Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and resilience facility — RRF) potencialą ir galimybes prisidėti prie ekonominio atsigavimo", — teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.

  Pabrėžiama, kad įprastai TVF atstovai lankosi Lietuvoje du kartus per metus ir vertina šalies ekonominę padėtį bei vystymosi tendencijas pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį, tačiau dėl COVID-19 pandemijos ir su ja susijusių ribojimų, TVF ekspertų vizitas ir ekonominių konsultacijų misija pagal TVF Steigimo sutarties IV str. 2020 metais Lietuvoje neįvyko.

  TVF atstovai virtualaus vizito metu taip pat planuoja susitikti su kitų valstybės institucijų, ir privataus sektoriaus atstovais.

  Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įkurtas 1944 metais Breton Vudse (JAV) vykusioje Jungtinių Tautų konferencijoje, siekiant skatinti tarptautinį bendradarbiavimą pinigų ir valiutų kursų politikoje, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą bei suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti.

  Lietuva TVF nare tapo 1992 metais ir priklauso Šiaurės-Baltijos šalių grupei. Iš viso fondui priklauso 190 pasaulio valstybių.

  Tegai:
  Finansų ministerija, Lietuva, Tarptautinis valiutos fondas (TVF)

  Svarbiausios temos