14:32 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1420)

  Pagal naująjį algoritmą, sprendžiant dėl izoliavimo tvarkos po didelės rizikos kontakto, bus vertinamas serologinio tyrimo rezultatas

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigalioja algoritmas dėl galimai koronavirusu persirgusių ir skiepytų asmenų izoliacijos tvarkos, jeigu šie asmenys turėjo didelės rizikos kontaktą. 

  Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Iki šiol galiojo tvarka, kad asmeniui 90 dienų po diagnozės PGR ar antigeno testu arba po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą izoliacija nebuvo taikoma, jei asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį su žmogumi, kuriam diagnozuota koronavirusinė infekcija. 

  Pagal naujai patvirtintą algoritmą, sprendžiant dėl izoliavimo tvarkos po turėto didelės rizikos kontakto, bus vertinamas serologinio — antikūnų — tyrimo rezultatas. Serologinio tyrimo atsakymas bus reikalingas tuo atveju, jei praėjo daugiau nei 90 dienų po persirgimo ar vakcinacijos, ir žmogus susidūrė su didelės rizikos kontaktu, taip pat visais kitais atvejais  po turėto didelės rizikos kontakto, pavyzdžiui, jei žmogui koronaviruso diagnozė laboratoriniais tyrimais patvirtinta nebuvo. 

  SAM primena, kad dar anksčiau buvo patvirtintas algoritmas, kuris ir toliau bus taikomas tam tikrų grupių asmenims, susidūrusiems su didelės rizikos kontaktu. Tarp minėtųjų grupių — gydymo, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose dirbantys ir čia paslaugas gaunantys asmenys, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas gaunantys žmonės, socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai, laisvės atėmimo įstaigų darbuotojai ir čia esantieji.

  Juo vadovaujantis, asmeniui iš minėtų grupių turėjus didelės rizikos sąlytį, vertinama, ar žmogus turi antikūnų testą, kuris galiotų 60 dienų, o tada sprendžiama dėl izoliacijos. Jei testas rodo, kad žmogus jau turi imunitetą — žmogus atleidžiamas nuo izoliacijos. Jeigu testas neigiamas, t. y. nerodo susiformavusio imuniteto, tenka izoliuotis. Jei testo nėra — reikia jį pasidaryti.

  Pagal naująją tvarką numatyta, kad jei sprendžiant dėl sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusio asmens izoliavimo, pateikiamas teigiamas serologinis antikūnų tyrimas atliktas 60 dienų laikotarpiu iki sausio 25 d., asmuo, norėdamas išvengti izoliacijos, turės kreiptis į tyrimą atlikusią laboratoriją ir paprašyti dokumento, įrodančio, kad tyrimas atitinka visus kriterijus. Kad testas atitiktų specialistų nustatytus kriterijus reikalinga tam, nes iki šiol vieni rinkoje esantys testai buvo tinkami spręsti dėl izoliacijos, kiti — ne. Laboratorija žinos, kokio gamintojo testus naudoja ir kokios to testo specifikacijos. Jeigu tokio dokumento asmuo neturės, tyrimą reikės atlikti pakartotinai. 

  Pagal ekspertų rekomendacijas, nuo sausio 25 d. įsigaliojus naujiems testų reikalavimams, jokių papildomų įrodymų nereikės. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1420)

  Dar šia tema

  Gydytojų nepripūsi: Santaros medikai perspėjo apie sunkią situaciją ligoninėse
  Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl paskiepytų "SPA Vilnius" darbuotojų
  Lietuvos medikai paragino kolegas skiepytis nuo COVID-19 — video
  Penktadienį nenustatyta nė vieno nuteistųjų užsikrėtimo koronavirusu atvejo
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos