05:14 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Senas laivas nuskendęs stovi uosto dugne, išsiliejusios medžiagos gali būti laivo kuras arba hidraulinės alyvos, taršos plitimas yra lokalizuotas

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Pirmadienio rytą Klaipėdos uoste nuskendusią žemkasę "Sunland" bus bandoma iškelti antradienį. Tokį laivo savininko UAB "Oloris" patikinimą gavo Uosto direkcija.

  Šiandien, apie 8 val. ryto, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos budintis darbuotojas pastebėjo paskendusią žemkasę "Sunland". Apie tai buvo pranešta Aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos inspekcijai. 

  Į įvykio vietą atvykę Uosto direkcijos laivai "Zunda" ir "Žaibas" pastatė bonų užtvaras, bet koks taršos plitimas yra lokalizuotas.

  Buvo nustatyta, kad senas laivas nuskendęs stovi uosto dugne. Išsiliejusios medžiagos gali būti laivo kuras arba hidraulinės alyvos. 

  Situacija yra kontroliuojama, jei prireiktų, yra pasiruošęs ir budi Uosto direkcijos naftos produktų surinkimo ir narų laivas "Naras".

  Uosto direkcija iš nuskendusios žemkasės savininko UAB "Oloris" gavo žodinį patikinimą, kad šią popietę žemkasę apžiūrės narai ir, įvertinus situaciją, antradienį skenduolį bus bandoma iškelti.

  Laivo savininkui gresia bauda už jūrinės aplinkos teršimą nuo 1 tūkst. iki 6 tūkst. eurų, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 265 str. 3 d. Kadangi teršalai surinkti, žala gamtai nebus skaičiuojama.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uostas pasiekė rekordinį krovinių perkrovimo rezultatą
  Tranzitas išvyks neatsisveikinęs. Ką daryti Lietuvai be baltarusiškų krovinių
  Praėjusiais metais Lietuvos oro uostuose keleivių skaičius krito 72 proc.
  Tegai:
  Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos