03:56 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Respublika planuoja iki liepos paskiepyti 70 procentų gyventojų, tačiau šiuo metu šalyje nepakanka šio preparato

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pareiškė, kad vakcinos nuo koronaviruso tiekimo į respubliką apimtys yra nepakankamos, kad būtų įvykdytas gyventojų skiepijimo planas. Apie tai praneša TASS.

  Lietuva planuoja iki liepos paskiepyti 70 procentų gyventojų ir tokiu būdu užtikrinti kolektyvinio imuniteto formavimąsi.

  Ministras pareiškė, jog tam, kad toks planas būtų įvykdytas, vakcina turėtų būti stabiliai teikiama kas savaitę ne dešimtimis, o šimtais tūkstančių dozių. Tačiau Lietuva kol kas neturi pakankamo preparato kiekio, pabrėžė ministras.

  Lietuva šiandien gavo šeštą vakcinos siuntą iš "BioNTech" ir "Pfizer" bendrovių. Iš viso buvo pristatyta daugiau nei 25,7 tūkst. preparato dozių. Nuo vakcinos tiekimo pradžios 2020 m. lapkričio viduryje Lietuva iš šių gamintojų gavo daugiau nei 106 tūkstančius preparato dozių, taip pat 2,4 tūkstančio vakcinos dozių iš Amerikos bendrovės "Moderna".

  Pasak Dulkio, planui įvykdyti vasarį Lietuvoje turi būti apie milijoną vakcinos dozių.

  Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 d. Po to, gruodžio viduryje, jo sąlygos buvo sugriežtintos, o pats karantino režimas buvo pratęstas iki sausio 31 dienos.

  Per visą pandemijos laiką šalyje nustatyta daugiau nei 177 tūkstančiai koronaviruso atvejų, pasveiko daugiau nei 119 tūkstančių žmonių, o mirė 2 664. Lietuva vakcinaciją pradėjo gruodžio 27 dieną. Šiuo metu daugiau nei 58 tūkstančiai gyventojų gavo pirmąją dozę, o daugiau nei devyni tūkstančiai yra visiškai paskiepyti.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Dar šia tema

  Lietuvos medikai ragina nebijoti vakcinos nuo COVID-19
  ES nepakeis vakcinacijos planų dėl vakcinų tiekimo problemų
  "Rusai netgi pasirengę pasidalinti su užsieniečiu". Norvegas pasiskiepijo "Sputnik V"
  Patvirtinta izoliacijos tvarka imunitetą COVID-19 turintiems žmonėms
  Tegai:
  Lietuva, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos