02:30 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Pandemijos metu, pasak ekspertų, labai svarbu būti gryname ore, tačiau ne visos gyvenvietės turi gamtos zonas. Dėl to lietuviai dažnai gauna baudas už išvykas į mišką

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Seimui, Vyriausybei ir Vidaus reikalų ministerijai pateikta peticija, raginanti nustoti bausti žmones, esančius gamtoje toli nuo savo savivaldybės, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Karantinas Lietuvoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Sausio 23 dieną paskelbtą peticiją "Už teisę būti gamtoje" jau pasirašė daugiau nei šeši tūkstančiai žmonių. Piliečiai ragina valdžios institucijas kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, nutolusių nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena.

  Pasak peticijos iniciatoriaus, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko, šiandien taikomas apribojimai yra neadekvatūs.

  "Šiuo metu daugybė žmonių, vykstančių pasivaikščioti į parkus, pažintinius takus, policijos yra apgręžiami, o atsakingai — po vieną vaikštantys pajūriu, miškuose, žvejojantys prie ežerų — yra "apdovanojami" solidžiomis baudomis", — pažymėjo jis.

  Pasak Jonausko, ne visos savivaldybės turi miškus, vandens telkinius, prie kurių gyventojai galėtų leisti laisvalaikį. Kai kurie žmonės gyvena tarp dviejų savivaldybių ir susidaro tokia absurdiška situacija, kad net vaikštantys miške, esančiame prie namų, tačiau jau kitoje savivaldybėje, gali būti nubausti.

  Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  Sputnik / Владислав Адамовский

  Parlamentaras taip pat pažymėjo, kad buvimas gamtoje pandemijos metu yra itin svarbus ne tik dėl fizinės, bet ir psichikos sveikatos.

  Pasak Jonausko, įvairūs tyrimai rodo, kad pandemija ir visi karantino apribojimai labai paveikė žmonių psichologinę savijautą: fiksuojamas didėjantis nerimas, depresyvios mintys, kylanti savižudybių kreivė. Priverstinis užsidarymas namuose lėmė ir išaugusį smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių.

  "Tuo tarpu buvimas gamtoje, sportas, fizinis aktyvumas teigiamai veikia kraujotaką, stiprina imuninę sistemą, padeda sumažinti su depresija susijusias nuotaikas, nerimo lygį. Buvimas gamtoje žmogui yra gyvybiškai svarbus, todėl dabartiniai suvaržymai turi būti kuo greičiau sušvelninti", — pareiškė parlamentaras.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta beveik 178 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirčių skaičius pasiekė 2 688. Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio 31 dienos. Valdžia ketina jį pratęsti bent iki vasario pabaigos.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)
  Tegai:
  gamta, Seimas, koronavirusas, karantinas, Lietuva

  Svarbiausios temos