17:59 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (32)

  Užimtumo tarnyba parengė prevencinių priemonių programos projektą dėl beveik 400 įstaigos darbuotojų, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Užimtumo tarnyba nutraukia karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu teikiamą valstybės finansinę paramą "Belorus" sanatorijai — subsidijas už darbuotojus, esančius prastovose, skelbiama pranešime spaudai.

  Sprendimas priimtas vadovaujantis Užimtumo įstatymo pakeitimu sausio 20 d. ir Užsienio reikalų ministerijos dokumentu dėl ribojamųjų priemonių įmonei, kuriai taikomos tarptautinės finansinės sankcijos.

  Kauno klientų aptarnavimo departamente sudaryta darbo grupė šios įmonės darbuotojams aptarnauti. Užimtumo tarnybos specialistai pasirengę užtikrinti sklandų registracijos UT procesą, suteikti grupėms, individualias ir psichologo konsultacijas sanatorijos "Belorus" darbuotojams.

  Užimtumo tarnyba parengė prevencinių priemonių programos projektą dėl 393 įstaigos darbuotojų, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką. "Belorus" sanatorijoje dirba 133 medicinos darbuotojai. 

  Įvertinus sudėtingas įsidarbinimo Druskininkuose galimybes, išsiaiškintas medicinos darbuotojų poreikis visoje Kauno klientų aptarnavimo departamento aptarnaujamoje teritorijoje — regione reikia 223 medicinos darbuotojų (Kauno apskrityje — 157, Alytaus — 34, Marijampolės — 32). Tarp jų — 51 įvairių sričių gydytojas, 98 bendrosios praktikos slaugytojai, 43 slaugytojų padėjėjai.

  Šiuo metu nuolat bendraujama ir keičiamasi informacija su įmonės atstovais ir Druskininkų savivaldybe dėl paslaugų bei priemonių sanatorijos darbuotojams.

  Situacija su "Belorus" sanatorija

  Anksčiau "Belorus" sanatorijos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.

  Sanatoriją palaiko Druskininkų administracija ir kai kurie Seimo atstovai. Anksčiau grupė Seimo narių inicijavo kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu vetuoti naują darbo įstatymo redakciją, dėl kurios ES sankcijomis patekusi sanatorija "Belorus" Druskininkuose prarado subsidijas. Joje minima to paties pavadinimo sanatorija Jūrmaloje, Latvijoje, kuriai, nepaisant to, kad steigėja yra ir Baltarusijos prezidento kanceliarija, ES sankcijos nėra taikomos. 

  Kreipimesi politikai pabrėžia, kad Druskininkų gydykla yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų regione.

  Pandemijos metu nedarbas Druskininkuose padidėjo iki 18,9 proc., o uždarius "Belorus" sanatoriją jis ir toliau didės.

  Temos:
  Situacija aplink "Belorus" sanatoriją Druskininkuose (32)

  Dar šia tema

  Lietuva pripažino, kad "greitas sprendimas" dėl "Belorus" sanatorijos neįmanomas
  Druskininkų savivaldybė prašo išnagrinėti situaciją su "Belorus" sanatorija
  Lietuva prašo peržiūrėti įstatymą, kuris atima iš "Belorus" sanatorijos subsidijas
  "Belorus" sanatorijai nutraukiamas subsidijų mokėjimas 
  "Belorus" sanatorijos darbuotojas papasakojo, ko siekia Lietuvos valdžia
  Tegai:
  Užimtumo tarnyba

  Svarbiausios temos