00:33 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad partijos nario nuomonė neatspindi nei jo, nei partijos pozicijos

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Lietuvoje kilo dar vienas skandalas dėl valdančiosios frakcijos "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" nario, parlamentaro Valdo Rakučio žodžių žydų genocido tema.

  Lietuvos žurnalistas Andrius Tapinas savo Facebook puslapyje paskelbė politiko straipsnio fragmentą, kuriame šis pareiškė apie pačių žydų vaidmenį tuose tragiškuose įvykiuose. 

  "Juk Holokausto vykdytojų netrūko ir tarp pačių žydų, ypač getų savivaldos struktūrose. Mes turime garsiai įvardinti šiuos žmones ir pasistengti, kad panašių į juos neatsirastų vėl. Bet taip pat atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino daliai žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia, užimti svarbias pareigas represinėse sovietų struktūrose", — cituoja jį žurnalistas. 

  Kaip pažymėjo Tapinas, Holokausto aukų atminimo dieną yra tikrai įspūdinga paaiškinti, kad "galimai patys žydai čia vieni kitus išžudė, nes "vykdytojų netrūko" ir dar reikėtų pažiūrėti, kokios buvo pačių žydų pažiūros". 

  Į Rakučio pareiškimą sureagavo ir konservatorius Emanuelis Zingeris, kuris paskelbė nusprendęs palikti Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisiją, taip pat paragino kolegą palikti jos pirmininko postą.

  "Protestuodamas prieš kai kurias esmines Valdo Rakučio mintis, išsakytas komentare Tarptautinės Holokausto dienos proga, informuoju, jog pasitraukiu iš V. Rakučio vadovaujamos Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos. Manyčiau, kad ponui V. Rakučiui nevertėtų reguliuoti istorinių klausimų ir derėtų pasitraukti iš komisijos pirmininko pareigų", — parašė jis Facebook

  Savo ruožtu konservatorių lyderis, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad partijos nario tekstas jį supykdė. Jis patikino, kad politiko nuomonė neturi nieko bendro nei su jo pozicija, nei su nuostatomis, kurias gina jo partija ar Vyriausybė.

  Seimo TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pabrėžė, kad viešumoje pasirodęs parlamentaro Valdo Rakučio autorinis tekstas nėra frakcijos pozicija, tai yra Seimo nario asmeninė nuomonė.

  Savo ruožtu JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas pareiškė, kad Rakučio žodžiai "šokiruoja", ypač kai visame pasaulyje minima Holokausto aukų atminimo diena.

  "Šokiruoja tai, kad Seimo narys pasirenka būtent šią dieną, kai visame pasaulyje minime Holokausto aukų atiminimą, kelti klausimus dėl Holokausto kolaborantų Lietuvoje bei gėdingai siekia apkaltinti žydus, kad jie yra nusikaltėliai", — jį cituoja ambasada Facebook

  Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima sausio 27 dieną JT Generalinės Asamblėjos nutarimu. Ši data buvo pasirinkta todėl, kad šią 1945 metų dieną sovietų kariuomenė išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą.

  Holokaustas yra žydų persekiojimas ir masinis naikinimas nacistinės Vokietijos laikotarpiu. Holokausto metu žuvo 60 procentų Europos žydų ir daugiau nei trečdalis pasaulio žydų.

  Dar šia tema

  Rabinas: Žydų bendruomenės veiksmai išprovokavo išpuolius prieš žydus Lietuvoje
  Lietuvos genocido tyrimo centras paskelbė, kad Noreika "gelbėjo žydus"
  Tegai:
  Lietuva, žydai

  Svarbiausios temos