23:22 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Medžiotojų būrelio nariai konstatavo, kad dvejų metų briedžio jaunikliui po tokių sužalojimų išgyventi nėra galimybių

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Druskininkų pasieniečiai kurorto pakraščiu einančiame kelyje aptiko partrenktą ir sužalotą briedį. Deja, sužalotas gyvūnas nebūtų išgyvenęs — jį medžiotojams teko nušauti.

  Trečiadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos patruliai tarnybiniu visureigiu vyko keliu Vilnius–Gardinas, kuris praeina Druskininkų pašone. Staiga tamsoje jie pastebėjo prie pat važiuojamosios dalies gulintį briedį.

  Sustoję Druskininkų pasieniečiai pamatė, kad briedis yra sužalotas — jam buvo lūžusios abi užpakalinės kojos. Žvėris vis bandė keltis, tačiau vėl klupo. Įvykio vietoje pareigūnai aptiko mašinos žibinto šukių. Neabejota, kad briedį partrenkė automobilis, kurio vairuotojas buvo pasišalinęs.

  Pasieniečiai apie įvykį informavo Bendrąjį pagalbos centrą, šis — policiją. VSAT pareigūnai ėmėsi saugoti įvykio vietą. Baimintasi, kad tamsoje sudėtingomis eismo sąlygomis važiuojantys automobiliai nekliudytų judėti bandančio briedžio ir neįvyktų dar vieną nelaimė. 

  Kurorto pasieniečiai įjungė savo visureigio švyturėlius, automobilio šviesomis apšvietė incidento vietą ir abiem kryptimis važiuojančių automobilių vairuotojus įspėdavo mažinti greitį bei būti atsargius. Tai truko apie pusantros valandos, kol atvyko vietinio medžiotojų būrelio nariai. 

  Konstatuota, kad besikankinančiam dvejų metų briedžio jaunikliui po tokių sužalojimų išgyventi nėra galimybių. Dėl to žvėrį medžiotojai vietoje nušovė ir išsivežė.

  Kelias, kur įvyko nelaimė, veda į tarptautinį Raigardo kontrolės punktą pasienyje su Baltarusija. Po vidurnakčio į jį įvažiavo krovininis automobilis "Mercedes-Benz 614D", kurį vairavo namo vykęs 33-ejų Baltarusijos pilietis. 

  Druskininkų pasieniečiai iškart pamatė, kad automobilio priekio dešinėje pusėje yra apgadinimai po susidūrimo. Buvo išdaužtas žibintas, įlenkta skarda, dūžio vietoje būta žvėries šerių, kraujo lašų. Pasieniečių kelyje prie Druskininkų rastos žibinto duženos atitiko baltarusio automobilio sudaužytą žibintą.

  Vyras iš pradžių aiškino, kad automobilis įdaužtas todėl, kad juo Vokietijoje pateko į avariją. Pažymos, kuri turėtų būti išduodama tokiais atvejais, jis neturėjo. Pasieniečiams pateikus faktų ir uždavus dar kelis klausimus, baltarusis netrukus prisipažino tame pačiame kelyje, Druskininkų ribose, susidūręs su į kelią staiga išbėgusiu briedžiu.

  VSAT pareigūnai į Raigardo punktą iškvietė Druskininkų policininkus. Šie įformino eismo įvykį, t. y. susidūrimą su gyvūnu, ir atliko kitus reikalingus formalumus.

  Vėliau vairuotojui baltarusiui leista išvykti į savo šalį.

  Tegai:
  Druskininkai

  Svarbiausios temos