03:20 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho ir atlikėjo Egidijaus Dragūno susitikimo prieš Seimo rinkimus paviešinimas socialiniuose tinkluose buvo paslėpta politinė reklama. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Vyriausioji rinkimų komisija.

  VRK pripažino, kad pernai rugsėjį ir spalį Uspaskicho ir Dragūno socialiniuose tinkluose paskelbti jų susitikimo įrašai buvo paslėpta reklama, nes nebuvo atitinkamai pažymėti.

  Darbo partija už šiuos paskelbimus sumokėjo bendrovei, kuri buvo pasamdyta rūpintis Seimo rinkimų reklamos skelbimu. Taip pat partijos atstovai tvirtina, kad jie nepažymėjo šių įrašų kaip politinės reklamos per skubėjimą. Kartu jie pažymi, kad nei Dragūnui, nei kitiems dalyvavusiems asmenims už reklamą nebuvo mokėta.

  Dainininkas VRK savo ruožtu teigė savo socialinių tinklų profiliuose susitikimo su Uspaskichu įrašą paskelbęs, norėdamas informuoti gerbėjus apie savo gyvenimą, o ne siekdamas propaguoti ar reklamuoti politiką, jo vadovaujamą partiją. Anot atlikėjo, jeigu būtų pažymėjęs įrašą kaip politinę reklamą, būtų klaidinęs savo sekėjus, nes jiems būtų susidaręs įspūdis, kad jis ragina balsuoti už Darbo partiją, o tokių ketinimų neturėjo.

  Už paslėptos politinės reklamos skleidimą Uspaskichui ir Dragūnui gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

  Spalį Lietuvoje vyko Seimo rinkimai. Darbo partija per juos surinko 9,43 proc. rinkėjų balsų.

  Dar šia tema

  Uspaskichas mėgino pasiteisinti dėl LGBT įžeidinėjimo
  Uspaskichas atsiprašė. Jį "ne taip suprato"
  Viktoras Uspaskichas pašalintas iš EP frakcijos dėl homofobiškų pareiškimų
  Tegai:
  Viktoras Uspaskichas, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos