02:15 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustatyta, kad Žalgirio klinikoje COVID-19 vakcina paskiepyta apie 20 asmenų, kurie nebuvo klinikos darbuotojai ir nepriklausė nustatytoms prioritetinėms asmenų grupėms

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos situacijos, kai COVID-19 vakcina galimai buvo paskiepyti asmenys, nepriklausantys nustatytoms prioritetinėms asmenų grupėms. 

  Tikrinant gautame pranešime išdėstytas aplinkybes nustatyta, kad Žalgirio klinikoje, pažeidžiant eiliškumą, COVID-19 vakcina paskiepyta apie 20 asmenų, kurie nebuvo klinikos darbuotojai ir nepriklausė prioritetinėms asmenų grupėms. Dėl pažeidimo masiškumo valstybė galėjo patirti didelę neturtinę žalą, pažeidžiant valstybės teisėtumo, teisingumo, skaidrumo principus bei kitų žmonių interesus.

  Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. dėl galimo piktnaudžiavimo. Įtarimai niekam nėra pareikšti. Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba.

  STT nagrinėjo Seimo narių gautą pranešimą dėl Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos, Respublikinės Panevėžio ligoninės, Šilutės ligoninės ir UAB "Ambulansas" Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atvejų. 

  Patikrinus aplinkybes dėl Respublikinės Panevėžio ligoninės, Šilutės ligoninės ir Šilalės r. ligoninės bei Šilalės "Ambulanso" greitosios medicinos pagalbos stoties skiepijimo COVID-19 vakcina atvejų, buvo priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

  Išnagrinėjus informaciją dėl Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Šilutės ligoninės atvejų, negauta duomenų ir nenustatyta, kad už skiepijimą COVID-19 vakcina atsakingi asmenys būtų pažeidę teisės aktuose nustatytą skiepijimo tvarką.

  Šilalės rajono ligoninės bei Šilalės "Ambulanso" greitosios medicinos pagalbos stoties atveju nustatyta, kad buvo paskiepyti 4 asmenys, kurie negalėjo būti įtraukti į sąrašą bei paskiepyti COVID-19 vakcina. Kadangi šiuo atveju nebuvo nustatyta didelė žala, esant pavieniams atvejams, vertinama, kad galėjo būti padarytas teisės akto pažeidimas, dėl kurio, esant pagrindui, galėtų būti sprendžiama dėl asmenų administracinės ar tarnybinės atsakomybės. Atsižvelgiant į tai, STT perduos informaciją Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Šilalės rajono savivaldybei ir Šilalės rajono ligoninei.

  Dar šia tema

  Nausėda pasiūlė, kad prieš brandos egzaminus būtų paskiepyti ir dvyliktokai
  COVID-19 statistika Lietuvoje: per parą atvejų mažiau, mirčių nemažėja
  PSO teigia, kad nėra duomenų apie vakcinos poveikį COVID-19 perdavimo rizikai
  Čmilytė-Nielsen su Nausėda diskutavo apie masinę vakcinaciją
  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), COVID-19

  Svarbiausios temos