18:13 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau miesto taryba kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu išsiaiškinti, ar Lietuva peržengė savo įgaliojimus taikydama sankcijas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Druskininkų sanatorijos "Belorus", kuriai buvo taikomos Europos Sąjungos sankcijos, darbuotojai kreipėsi į teismą su reikalavimu atblokuoti įstaigos sąskaitas, praneša TASS.

  Sanatorijos darbo tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis sakė, kad darbuotojai išsiuntė prašymą dėl įpareigojimo "Swedbank" nutraukti sutarties pažeidimą.

  Neseniai Druskininkų meras Ričardas Malinauskas sakė, kad jis kartu su miesto taryba kreipėsi į Europos Komisiją ir Europos Sąjungos Tarybą su prašymu išsiaiškinti, ar Lietuva neperžengė savo įgaliojimų taikydama ES sankcijas sanatorijai. 

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį. 

  Seimas nusprendė, kad Lietuvos įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tuo tarpu paliekantys organizaciją darbuotojai gali gauti vienkartinę išmoką. 

  Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukianti valstybės finansinę paramą, teikiamą "Belorus" sanatorijai karantino ir ekstremalių situacijų metu. 

  Sanatorijos darbuotojai jau surengė du mitingus, reikalaudami grąžinti jiems darbą. 

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, Baltarusijos sanatorija Jūrmaloje panašioje situacijoje išvengė ES sankcijų dėl teisinių subtilybių. Ji ir toliau priima svečius, pateikusius neigiamą koronaviruso testą. 

  Dar šia tema

  Lietuviams nepasisekė: kodėl "Belorus" sanatorija Latvijoje išvengė sankcijų 
  Užimtumo tarnyba nutraukia paramą "Belorus" sanatorijai
  "Veidmainystės viršūnė": Minskas įvertino "Belorus" sanatorijos situaciją
  Tegai:
  sankcijos, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos