15:06 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1436)

  Tyrėjų teigimu, vienas paaiškinimas yra tas, kad moterys turi dvi X chromosomas, kuriose gausu genų, reguliuojančių imuninį atsaką

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Jungtinių Valstijų Jeilio universiteto mokslininkai paaiškino, kodėl vyrai 1,7 karto dažniau miršta nuo koronaviruso nei moterys. Lyties skirtumų paslapties sprendimas tiriant sunkius COVID-19 simptomus aprašytas žurnale "Science".

  Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Лисицын

  Tyrėjų teigimu, vienas paaiškinimas yra tas, kad moterys turi dvi X chromosomas, kuriose gausu genų, reguliuojančių imuninį atsaką. Nors dėl genų dozės kompensavimo mechanizmo viena iš X chromosomų yra nuslopinta, kai kurios DNR sugeba suaktyvinti įgimtą imuninę sistemą.

  Moteriškas lytinis hormonas estrogenas taip pat atlieka apsauginį vaidmenį, kuris sugeba blokuoti AKE2 receptorius, kuriuos koronavirusas naudoja, kad patektų į ląsteles. Vadinasi, vyriški hormonai androgenai, atrodo, sustiprina viruso gebėjimą užkrėsti ląsteles.

  Vyresni nei 60 metų vyrai pradeda prarasti savo pirminį imuninį atsaką į SARS-CoV-2, tačiau jie dažnai turi per stiprų kompensacinį atsaką iš kitų imuninės sistemos molekulių, o tai gali sukelti mirtiną sisteminį uždegimą, vadinamą citokinų audra.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1436)

  Svarbiausios temos