01:09 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1401)

  Šalies ministras pirmininkas Jeanas Kasteksas paskelbė, kad kelionės tarp Prancūzijos ir ne ES šalių bus uždraustos nuo sekmadienio

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Koronaviruso infekcijos COVID-19 epidemijos metu Prancūzija draudžia atvykti ir išvykti visiems keliautojams, atvykstantiems iš ES nepriklausančių šalių, išskyrus kelis išimtis, penktadienio, sausio 29 dienos, vakarą po Gynybos tarybos pranešė Prancūzijos ministras pirmininkas Jeanas Kasteksas. 

  Po diskusijų Prancūzijos valdžia nusprendė kol kas šalyje neįvesti naujo karantino, tačiau sugriežtina daugybę ribojančių priemonių. 

  "Įvažiavimas į Prancūziją ir išvykimas iš mūsų teritorijos į šalis, esančias už Europos Sąjungos ribų, bus draudžiami, jei nėra įtikinamų priežasčių", — cituoja Kasteksą RIA Novosti.

  Pasak jo, ši taisyklė įsigalios sekmadienį. 

  Prancūzijos vyriausybės vadovas pažymėjo, kad privalomas neigiamas koronaviruso PGR tyrimas turi būti visų ES šalių atvykimo į Prancūziją sąlyga, išskyrus išimtį pasienio regionuose gyvenantiems darbuotojams. Visi judėjimai iš žemyninės Prancūzijos į užjūrio teritorijas bus leidžiami tik dėl svarių priežasčių, sakė Kasteksas. 

  Prancūzijoje nuo gruodžio 15 dienos veikia komendanto valanda. Nuo sausio 16 dienos pakoreguota: ji įsigalioja 18:00, o ne 20:00, kaip buvo anksčiau, visoje šalyje. Muziejai, teatrai, kino teatrai, restoranai ir barai šalyje lieka uždaryti. 

  Nuo epidemijos pradžios koronaviruso atvejų skaičius Prancūzijoje pasiekė daugiau nei 3 milijonus žmonių, mirė per 74 tūkst. Vakcinacijos kampanija Prancūzijoje prasidėjo gruodžio 27 dieną. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 1,5 milijono žmonių gavo pirmąsias vakcinos injekcijas. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1401)
  Tegai:
  ES, valstybės sienos, COVID-19, koronavirusas, Prancūzija

  Svarbiausios temos