21:27 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš viso per šias dienas elektros tinklų sutrikimai buvo nustatyti daugiau nei 30 tūkstančių vartotojų

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Naujausiais "Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) duomenimis, dėl ant elektros oro linijų nuo gausaus sniego nuvirtusių medžių visoje Lietuvoje be elektros yra apie 2 tūkst. namų ūkių. Duomenys pateikti 08:00 ryto.

  Vartotojų be elektros regionuose skaičius: Alytaus regione apie 800, Vilniaus regione apie 680, Utenos regione apie 550.

  "Lyginant su vakar diena, klientų be elektros energijos skaičius sumažėjo daugiau nei 5 tūkst. Šio ryto duomenimis be elektros šalyje lieka apie 2 tūkst. klientų (vakar dieną buvo 7 tūkst.). Vartotojų, kurie be elektros energijos gyvena ilgiausią laiką skaičius stipriai mažėja. Klientų, kurie be elektros nuo sausio 26 dienos lieka pavieniai atvejai, kurie bus sutvarkyti per šiandieną. Jiems skiriamas didžiausias prioritetas", — skelbia ESO.

  Pabrėžiama, kad po savaitgalio tikimasi grįžti į įprastinį gedimų lygį, tai yra — įprastinis atsijungusių klientų lygis apie 3–4 tūkst. per dieną.

  Gedimus penktą parą taiso apie 200 brigadų, tai yra apie 600 žmonių.

  Снегопад в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Be to, ESO pabrėžia, kad baigiamos tvarkyti atkarpos, kur linijos buvo nutrūkusios keliasdešimtyje taškų, ant jų skirtingose vietose yra užkritę po keliolika medžių, atstačius linijas vienose vietose medžiai lūžta, kitose — formuojasi nauji gedimai. Kartais tą pačią liniją atstatinėti tenka net po keturis ar daugiau kartų.

  Taip pat, įvyksta pakartotinai gedimai — ik sutvarkius elektros tinklo oro 10 kV liniją identifikuojamai galimi gedimai mažesnės įtampos, 0,4 kV, linijose. Nepašalinus didžiojo gedimo, nematomas ir mažesnės linijos gedimas.

  Iš viso elektros energijos tiekimas, kuris buvo nutrūkęs ilgiau nei 3 minutes, atnaujintas apie 30 tūkst. klientų (įskaitant pasikartojančius gedimus). Likusi dalis gedimų, apie 40 proc., sutvarkomi automatikos veikimo pagalba.

  Elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis — šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžo ir virto ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

  Šios savaitės pradžioje šalį užklupo gausus snygis, dėl kurio daugelyje regionų sutriko elektros tiekimas. Dabar orų situacija stabilizavosi.

  Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik
  Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  Tegai:
  snygis, Lietuva, liko be elektros, elektra

  Svarbiausios temos