23:39 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot buvusios teisėjos, dar teks pamatyti, kokie "karjeros šuoliai laukia Pašilio"

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Buvusi Seimo narė ir buvusi teisėja Neringa Venckienė pakomentavo buvusio Lietuvos generalinio prokuroro Evaldo Pašilio paskyrimą teisėju. 

  Kaip pažymi Venckienė, Pašilis buvo paskirtas teisėju ne bet kur, o Ukmergės teisme, "kuriame, kaip pats skundėsi, tikriausiai gavo gyvsidabrio dozę". 

  "Panašiai sekėsi ir Algimantui Valantinui, kai jis dėl netirtos pedofilijos bylos po Generalinio prokuroro posto padarė stulbinančią karjerą teismuose. Šiuo metu jis yra Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas. Kokie karjeros šuoliai laukia Pašilio, dar pamatysime. Manau, kad Pašilio laukia šviesi ateitis", — savo Facebook rašo Venckienė.

  Pasak jos, "už sufalsifikuotų nusikaltimų išsiuntimą į JAV dėl jos ekstradicijos, už jo viešą melą apie 13, ne 39 kaltinimus", ir dar daug kitų darbų ir paslaugų Pašiliui "bus atsilyginta".

  Teisėjų taryba penktadienį patvirtino Pašilio kandidatūrą į Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjo pareigas, kur jį dekretu pasiūlė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. 

  Pašilis generalinio prokuroro pareigas ėjo penkerius metus — nuo 2015 metų gruodžio pabaigos, kai jo kandidatūrą Seimui pasiūlė tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaite. Jį pakeitė Nida Grunskienė. 

  Būdamas generaliniu prokuroru, Pašilis 2019 metais pateikė teismui ieškinį, reikalaudamas atlyginti moralinę žalą, taip pat premijas už darbą nenormaliomis sąlygomis — iš viso keliasdešimt tūkstančių eurų. Kartu su Pašiliu ieškinius pateikė daugiau nei dešimt žmonių, kurie dirbo Ukmergės teisme. 

  Remiantis žiniasklaidos pranešimais, didelis gyvsidabrio kiekis buvo rastas Ukmergės teisme, kuriame tuo metu Pašilis dirbo teisėju. Tyrimai parodė, kad pavojingos medžiagos koncentracija pastato koridoriuose viršijo didžiausią leistiną. Buvo pradėtas tyrimas. Teismo darbuotojų tyrimuose aptikta pavojingos medžiagos. 

  Dar šia tema

  "Kas ėmė milijonus dolerių?": Venckienė priminė apie CŽV kalėjimą Lietuvoje
  Politologas: Venckienė užsidirba politinį kapitalą skambia tema
  Venckienė apkaltino buvusį generalinį prokurorą melu
  Tegai:
  teismas, Evaldas Pašilis, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos