23:41 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šį kartą pretenduoti gauti finansavimą galės ne tik kietąjį, bet ir kitų rūšių kurą deginančių įrenginių naudotojai, maksimali subsidijos suma vienam pareiškėjui — 200 tūkst. eurų

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Lietuvos įmonėms skirta dviejų milijonų eurų parama oro taršai mažinti, praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

  Nuo pirmadienio, vasario 1 dienos, įmonės kviečiamos teikti paraiškas paramai, skirtai mažiau taršiems įrenginiams ar technologijoms diegti kuro deginimo įrenginiuose. Jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai galima teikti  iki kovo 31 dienos.  

  Paramai pagal šį kvietimą iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos skirta 2,2 mln. eurų. Į ją gali pretenduoti tie projektai, kuriuos įgyvendinus sumažėja neigiamas ūkinės veiklos poveikis aplinkos orui ir užtikrinamas tęstinis jo apsaugos efektas. Maksimali subsidijos suma vienam pareiškėjui — 200 tūkst. eurų, tačiau subsidija negali viršyti 70 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

  Kvietimas teikti paraiškas šiai paramai yra pakartotinis. Dabar pretenduoti gauti finansavimą galės daugiau pareiškėjų — ne tik kietąjį, bet ir kitų rūšių kurą deginančių įrenginių naudotojai.

  "Ši parama — tai galimybė verslui svariai prisidėti prie oro taršos mažinimo ir pasiruošti įgyvendinti europinės direktyvos, apribojančios tam tikrų teršalų, išmetamų iš vidutinio dydžio kurą deginančių įrenginių, kiekį, reikalavimus", — rašoma pranešime.

  Aplinkos apsaugos ministerija primena, kad reikalavimais nuo 2025 metų bus griežtinamos normos kurą deginantiems įrenginiams, kurių vardinė šiluminė galia didesnė kaip 5 MW, bet mažesnė kaip 50 MW, o įrenginiams, kurių galia 1 MW ar didesnė, bet ne didesnė kaip 5 MW, normos įsigalios 2030 m.

  Dar šia tema

  Atskleistas didžiulis mirčių dėl nešvaraus oro skaičius Europos miestuose
  Vyriausybė pasisako prieš Kinijos įrangos diegimą oro uostuose
  Tegai:
  verslas

  Svarbiausios temos