12:00 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pripažinęs žiauraus elgesio su gyvūnais faktus teismas nutarė skirti gyvūnų laikytojai piniginę baudą be gyvūnų konfiskacijos

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, jų kankinimo, gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų nesilaikymo, pranešimu spaudai informuoja teismas. 

  Teismas sprendė, jog A. P. tinkamai nesirūpino, kad augintiniams laiku būtų suteikta būtina veterinarinė pagalba, dėl ko kai kuriems augintiniams buvo konstatuota sunki sveikatos būklė ar įsisenėjusios ligos, kurios sunkiai gydomos, o jų tolesnis negydymas galėjo sąlygoti augintinio žūtį ar dideles kančias. Nustatyta, kad moteris laikė gyvūnus mažuose narvuose ir kelioniniuose boksuose, taip pat laikė 55 gyvūnus, neturėdama tam tinkamų tokiam skaičiui gyvūnų laikymo sąlygų, neįrengė gyvūnams guolių, laikydama gyvūnus narvuose, kuriose grindys grotuotos.

  "A. P. neabejotinai atliko veiksmus, kurie sukėlė šunims pavojų jų sveikatai ar gyvybei, t. y. savo veikimu ar neveikimu sąlygojo žiaurų elgesį su gyvūnais, kai dėl to gyvūnams grėsė žūtis ar suluošinimas", — konstatavo teismas.

  Daugintoja A.P. nubausta 700 eurų dydžio bauda be gyvūnų konfiskavimo. Teismas, skirdamas A. P. baudą, atsižvelgė į nusižengimo pobūdį, pažeidėjos asmenybę, į jos atsakomybę lengvinančią aplinkybę vieno iš nusižengimų atveju ir sunkinančių aplinkybių nebuvimą.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ketina skųsti šį teismo sprendimą teisės aktų nustatyta tvarka, teisininkai jau analizuoja teismo sprendimo motyvus ir ruošiasi apeliacijai.

  Dar šia tema

  Kaip vyksta šunų paruošimas tarnybai Lietuvos pasienyje — video
  Gydytojas papasakojo, ar šunys ir katės gali užkrėsti žmones koronavirusu
  Pranešta, kad šalyje tiriant gyvūnų gerovės pažeidimus pasitvirtino iki 50 proc. pranešimų
  Tegai:
  teismas

  Svarbiausios temos