07:30 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (270)

  Tikimasi, kad Kauno valstybinio muzikinio teatras ir šalia jo esantis sodelis jau šių metų vasarą taps traukos centru

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Kauno valstybinio muzikinio teatro ir šalia jo esančio sodelio rekonstrukcijos darbai perkopė pusiaukelę, praneša miesto savivaldybė.

  Nors lauko darbus pristabdė šaltų orų nepagailėjusi žiema, tikimasi, kad atnaujintos erdvės jau šių metų vasarą taps traukos centru. 

  Rekonstrukcijos darbai prie vieno didžiausių teatrų Lietuvoje prasidėjo praėjusių metų vasarą. Objektus atnaujina rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė "Autokausta". 

  Pasak Muzikinio teatro vadovo Benjamino Želvio, per pusmetį suspėta padaryti daugiau kaip pusę planuotų darbų.

  "Kadangi atėjo žiema, darbai apstojo. Jiems pratęsti reikia tinkamų oro sąlygų. Vidaus darbai atlikti. Stogo atnaujinimas beveik baigtas. Vėliau ant jo atsiras saulės baterijos. Dabar laukiame naujienų iš Kultūros ministerijos dėl projekto finansavimo. Tikimės, kad jau gegužę ar birželį gyventojai pastolių nebematys", – pasakojo Želvys.

  Rangovai per metus įsipareigojo ne tik renovuoti Muzikinio teatro stogą, ant jo įrengti fotoelektrinius modulius ir apšiltinti požeminio aukšto rūbines, bet ir atnaujinti fasadą bei pasirūpinti spalvingu pastato apšvietimu, kokiu jau buvo įpratę grožėtis praeiviai. Bus sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema.

  Darbai skvero teritorijoje

  Pavasarį, atšilus orams, darbai bus pratęsti ir skvero teritorijoje – 8 tūkst. kv. metrų plote betonines plokštes pakeis granitinė danga.

  "Iki šiol viską tvarkėme po žeme – vyko archeologiniai tyrimai, po jų sudėliojome paruošiamuosius sluoksnius. Liko pagrindiniai darbai – dangos klojimas ir mažosios architektūros įrengimas. Visa tai turėtų prasidėti pavasarį. Atgimus sodeliui, ši miesto erdvė sužibės naujai ir neabejotinai taps dar vienu traukos centru", – įsitikinęs Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

  Sutvarkius dangą, bus atnaujintas ir apšvietimas. Atnaujintas miesto sodas bus pritaikytas ir žmonėms su negalia bei tėvams su vežimėliais.

  Per rekonstrukciją dėmesio sulauks ir centrinėje parkelio dalyje esantis fontanas. O štai Juozo Ruzgo ugnies deivės „Gabijos“ skulptūra bus perkelta į kitą miesto erdvę. Tokį sprendimą priėmė skulptorių bendruomenė.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (270)

  Dar šia tema

  Kauno gatvėse fiksuojama mažiau nelaimių
  Kauno rajone eismo įvykis nusinešė trijų žmonių gyvybes
  Kauno modernistinę architektūrą siekiama įtraukti į UNESCO sąrašą
  Tegai:
  Kaunas

  Svarbiausios temos