12:04 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš viso Lietuvoje gyvena apie 50 tūkst. ukrainiečių, šalies mokyklose mokosi per 500 vaikų, atvykusių iš Ukrainos

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių, siūlydamas svarstyti galimybę Vilniuje steigti mokyklą ukrainiečių dėstomąja kalba.

  Apie tai praneša TS-LKD spaudos tarnyba.

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, Lietuvos mokyklose iš viso mokosi per 500 vaikų, atvykusių iš Ukrainos. Iš jų apie 200 atvyko tiktai mokytis, o kiti per 300 yra Ukrainos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje. Iš viso Lietuvoje gyvena apie 50 tūkst. ukrainiečių.

  "Vilniuje daugėja ukrainiečių šeimų, o mokyklos ukrainiečių dėstomąja kalba nėra. Verta šnekėti su bendruomene, kad pradžiai galėtų atsirasti kelios klasės jau veikiančiose mokyklose, kur mokinių šiuo metu nėra daug", – sako parlamentaras.

  Ukrainiečiai Lietuvoje dažnai renkasi mokyklas rusų dėstomąja kalba, o tai, pasak politiko, būna sunkus sprendimas, norintiems išlaikyti tautinį identitetą. 

  Vilniuje veikia mokyklos lenkų, rusų, baltarusių, anglų ir prancūzų dėstomosiomis kalbomis. Dalis pamokų privalomai vyksta valstybine lietuvių kalba.

  Dar šia tema

  Dalis mokinių grįžo į mokyklas
  Šią savaitę į švietimo įstaigas atėjo apie 3 tūkst. mokinių

  Svarbiausios temos