11:37 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (58)

  Mokslininkų teigimu, ši dieta gali ne tik palaikyti normalų gliukozės kiekį kraujyje, bet ir padėti užkirsti kelią ligos vystymuisi sveikų žmonių organizme

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Viduržemio jūros dieta gali tapti idealiu mitybos tipu tiems, kas serga antrojo tipo cukriniu diabetu ir kam dar nereikia vartoti vaistų nuo hipoglikemijos. Apie tai leidiniui "Express" papasakojo endokrinologė Sara Briujer.

  Leidinio pašnekovė savo patarimus pagrindė mokslininkų tyrimais, kurių tikslas buvo nustatyti, kaip tam tikras racionas veikia cukraus kiekį žmogaus kraujyje.

  Specialistai atrinko 215 antsvorio turinčius savanorius, kuriems neseniai buvo diagnozuotas antrojo tipo cukrinis diabetas. Pusei jų buvo rekomenduojama laikytis mažai riebalų, mažai kalorijų turinčios dietos, o likę savanoriai laikėsi mažai angliavandenių turinčios Viduržemio jūros dietos, turinčios daug jūros gėrybių, vaisių ir daržovių.

  Po ketverių metų 70 proc. pirmosios grupės dalyvių reikėjo pradėti vartoti vaistus nuo hipoglikemijos, o antroje — tik 44 proc.

  Pasak Briujer, Viduržemio jūros dieta gali ne tik palaikyti normalų gliukozės kiekį kraujyje, bet ir padėti užkirsti kelią ligos vystymuisi sveikų žmonių organizme.

  Temos:
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (58)

  Dar šia tema

  Amerikos mokslininkai sukūrė ląsteles diabetui gydyti
  Lietuva pateko tarp ES šalių, kuriose nuo diabeto mirštama rečiausiai
  PSO: dėl pandemijos viso pasaulio diabetikams sumažėjo pagalba
  ULAC vadovas: COVID-19 gali sukelti diabetą sveikiems žmonėms
  Tegai:
  sveika mityba, sveikata, dieta

  Svarbiausios temos