23:44 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepilnametis dirbo metalo apdirbimo staklėmis, dėl nelaimingo atsitikimo jam buvo nupjauta dalis plaštakos

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Panevėžio apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje panevėžietis įmonės savininkas kaltinamas dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Nelegaliai jo įmonėje dirbęs 14-metis metalo pjovimo staklėmis nusipjovė dalį plaštakos.

  Apie tai praneša Panevėžio apylinkės vyriausiasis policijos komisariatas.

  Pernai liepos mėnesį į Panevėžio ligoninę buvo atvežtas 14-metis panevėžietis, kuriam buvo nupjauta dalis plaštakos. Nepilnamečiui suteikus pirmąją pagalbą, jis nedelsiant buvo pervežtas į Vilnių, jam atlikta operacija. Galūnę neurochirurgai prisiuvo, tačiau pavyko išsaugoti ne visus pirštus. Ekspertai nustatė, kad nepilnamečiui padarytas sunkus kūno sužalojimas.

  Dėl paauglio sužalojimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu nustatyta, kad paauglys buvo sužalotas kaltinamajam priklausančioje įmonėje, kai dirbo metalo apdirbimo staklėmis. Verslininką priimti į darbą paauglį, norintį vasarą užsidirbti, paprašė jo bičiulis. Tyrimo metu surinktais duomenimis, nepilnametis oficialiai nebuvo įdarbintas, įmonėje dirbo nelegaliai. Už tai Valstybinė darbo inspekcija įmonės savininkui surašė administracinio teisės nusižengimo protokolą.

  Kaltinamasis savo kaltę pripažįsta visiškai.

  Baudžiamasis kodeksas už darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimą, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, darbdaviui ar jo įgaliotam asmeniui numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

  Dar šia tema

  JK policijos pareigūnams gresia baudos už plaukų kirpimą policijos nuovadoje
  Prancūzijoje apie 30 policijos pareigūnų sušoko "Makarena" be kaukių
  Policija parodė chuliganiško vairavimo Lentvaryje atvejus — video
  Tegai:
  nelegalus darbas, kalėjimas

  Svarbiausios temos