23:49 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Sekmadienio vakarą furgonu iš Belgijos į Lietuvą buvo pristatyta antroji "Modernos" siunta su 3 600 vakcinos dozių

  VILNIUS, vasario 1 – Sputnik. Pirmoji "AstraZeneca" bendrovės vakcinos nuo koronaviruso siunta į Lietuvą atkeliaus vasario 7 dieną, praneša RIA Novosti.

  Europos vaistų agentūra penktadienį patvirtino bendrovės "AstraZeneca" sukurtos vakcinos naudojimą ES suaugusiems piliečiams skiepyti. Sekmadienį Europos Komisijos pirmininkė paskelbė, jog su "AstraZeneca" sutarta dėl 30 proc. didesnio vakcinų kiekio Europos Sąjungos šalims.

  "Turime prieš savaitę patvirtintus grafikus. Pirmos siuntos galėtume tikėtis vasario 7 dieną, jeigu niekas nepasikeis", — pirmadienį  sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

  Jos teigimu, Lietuva dar neturi oficialios informacijos apie "AstraZeneca" vakcinos pasiūlos didinimą ES.

  Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė teigė palaikanti prezidento Gitano Nausėdos poziciją, jog įsibėgėjus vasariui skiepyti po 10 tūkst. gyventojų per dieną yra realu.

  Sekmadienio vakarą furgonu iš Belgijos į Lietuvą buvo pristatyta antroji "Modernos" siunta su 3 600 vakcinos dozių. Vakcina buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius, kur bus saugoma -20°C temperatūroje.

  Anksčiau pranešta, kad sausio 12 dieną į Lietuvą pristatyta pirmąja "Moderna" vakcinos siunta buvo skiepijami mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai, palaikomojo gydymo bei slaugos ir globos įstaigų gyventojai, taip pat jų darbuotojai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Dar šia tema

  ES skelbia "AstraZeneca" vakcinos pirkimo sutartį
  Europa planuoja neleisti JK naudotis COVID-19 vakcinomis
  Dėl pandemijos Čekija draudžia atvykti užsieniečiams
  Su koronavirusu susijusių vakcinų padėtis Europos Sąjungoje palyginta su chaosu
  Tegai:
  vakcina, Lietuva

  Svarbiausios temos