19:40 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tai jau ketvirtasis perkėlimas, kurį suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje Asmenų perkėlimo įstatymo pagrindu

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Iš Venesuelos į Lietuvą atskrido 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių. Apie tai pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Tai jau ketvirtasis perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 26 asmenys.

  Atvykusius lietuvius ir jų šeimų narius Vilniuje pasitiko Pabėgėlių centro atstovai, kurie pasirūpino atvykusiųjų laikinu apgyvendinimu, šilta apranga ir maistu, taip pat ir jų karantinavimu.

  "Šiuo metu Lietuvos ambasada Madride bendrauja su daugiau kaip 80 asmenų, kurie turi perkeliamojo asmens statusą ir siekia persikelti į Lietuvą. Dar tiek pat asmenų teiraujasi apie tokio statuso gavimo galimybes ir svarsto teikti prašymus", — sakoma URM pranešime.

  Vyriausybė perkėlimo procesą pradėjo užpernai. Šis sprendimas buvo priimtas Užsienio reikalų ministerijos siūlymu dėl paaštrėjusios politinės padėties Venesueloje ir ten vykstančių ekonominių bei humanitarinių krizių.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

  Dar šia tema

  Į Lietuvą grįžo pirmieji piliečiai iš Venesuelos
  Į Venesuelą pristatyti rusiški vaistai nuo koronaviruso
  Kas tas Linkevičius? Venesuelos užsienio reikalų ministras atsakė kolegai iš Lietuvos
  Tegai:
  Lietuva, Venesuela

  Svarbiausios temos