23:25 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1432)

  Be to, šiandien Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) iš esmės pritarė preliminariam karantino atlaisvinimo priemonių planui, kurį parengė Sveikatos apsaugos ministerija

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Šiandien Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje ministrė Jurgita Šiugždinienė išsakė poziciją dėl būtinybės kuo greičiau sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklas, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

  "Labai tikiuosi, kad pradinukai galės grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje – iš karto po atostogų, tačiau  tai gali tapti realu tik tada, kai sergamumo rodiklis koronavirusu bus mažiau kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis mažiau kaip 10 proc. Planuojame, kad abiturientai galės sugrįžti ir mokytis mišriu būdu, jeigu sergamumo rodiklis bus mažiau nei 150 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, ir teigiamų testų dalis ne daugiau kaip 5 proc. Siūlau, kad abiturientai į mokyklas sugrįžtų nuo kovo 1 dienos", — sako ministrė Šiugždinienė.

  Dar reikia sulaukti Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacijos dėl šio scenarijaus.

  Šiuo metu Lietuvos žmonių sergamumas koronavirusu siekia daugiau kaip 400 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  Kaip sako ministrė, taip pat labai svarbūs sprendimai dėl prasidėjusios mokytojų vakcinacijos ir testavimų. Tikimasi, kad per vasarį bus vakcinuoti visi pradinių klasių, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogai.

  Pasak jos, keliamas klausimas, ar kontaktiniu būdu galės dirbti nepasiskiepiję pedagogai.

  "Vakcinavimas nėra privalomas, dirbti galės ir nepasiskiepiję mokytojai, tačiau neabejoju, kad dauguma pedagogų pasinaudos galimybe ir skiepysis", — sako ministrė.

  Be to, šiandien Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) iš esmės pritarė preliminariam karantino atlaisvinimo priemonių planui, kurį parengė Sveikatos apsaugos ministerija.

  "Šį planą suderinsime su ekspertais ir teiksime Vyriausybei svarstyti", — Facebook rašė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Pasak jos, šiandien Vyriausybė jau pritarė tam, kad pradėtų veikti lauko slidinėjimo trasos. Tam būtina užtikrinti bilietų platinimą tik elektroniniu būdu ir išankstinę lankytojų registraciją. Sprendimas įsigalioja jau rytoj.

  Tuo tarpu, pasak ministrės, judėjimo ribojimai tarp savivaldybių išlieka. Anot posėdyje dalyvavusių sveikatos ekspertų, jei COVID-19 infekcijos sergamumo rodiklis nukristų mažiau nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, galima būtų grįžti prie pradinio kontaktinio ugdymo, neformalaus ugdymo ir praktinių vairavimo mokymų.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1432)
  Tegai:
  karantinas, apribojimas, mokiniai

  Svarbiausios temos