14:01 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Artimiausiu metu ekspertų grupė kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija aptars tokio galimo mechanizmo detales

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Savivaldybėms, kuriose naujų COVID-19 atvejų skaičius yra itin mažas, tam tikras kontaktines veiklas bus svarstoma leisti atnaujinti greičiau nei visoje Lietuvoje, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Tokia galimybė buvo aptarta šiandien vykusiame premjerės Ingridos Šimonytės ir Lietuvos miestų merų nuotoliniame susitikime.

  "Daugėja savivaldybių, kuriose susirgimų skaičius artėja prie nulio arba jį jau pasiekė, kai kurios jų yra viena šalia kitos, todėl bus svarstoma galimybė leisti joms tam tikras kontaktines veiklas atlaisvinti greičiau, nei tai bus padaryta visoje Lietuvoje. Tam būtų pasitelkiamas testavimas ir kontrolė. Patekimas į tokias savivaldybes ir toliau būtų apribotas", — sakė premjerė.

  Susitikime sutarta, kad artimiausiu metu prie Vyriausybės suburta ekspertų grupė kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija aptars tokio galimo mechanizmo detales.

  Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 355 nauji koronaviruso atvejai, vakar mirė 19 žmonių. Sergamumo COVID-19 vidurkis per pastarąsias 14 dienų jau neviršijo 500 atvejų (443) 100 tūkst. gyventojų.

  Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jo sąlygos sugriežtintos gruodžio mėnesio viduryje. Uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai namuose ir viešose vietose.

  Sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė karantiną iki vasario 28 dienos, bet žadėjo kas savaitę svarstyti galimybes švelninti tvarką.

  Dar šia tema

  Ekspertė papasakojo, kaip papildomai užsidirbti per karantiną
  Lietuva atnaujina COVID-19 "paveiktų" šalių sąrašą
  Lietuvoje smarkiai sumažėjo nustatytų COVID-19 atvejų skaičius
  Karantino padariniai: Lietuvoje išaugo nužudymų artimoje aplinkoje skaičius
  Vyriausybė leido slidinėjimo centrams atsidaryti nuo antradienio
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos