04:44 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Be to, neretai žmonės, net ir jausdami COVID-19 ligai būdingus simptomus, nesiregistruoja tyrimui iškart, laukia tris ar keturias dienas

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Tik kas penktas Lietuvos gyventojas sutinka atlikti COVID-19 testą po sąlyčio su užsikrėtusiuoju koronavirusine infekcija, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys.

  "Nuo gruodžio 1 d. iki sausio 23 d. iš visų nustatytų didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų tyrimui NVSC užregistravo vidutiniškai 20 proc., šiems žmonėms sutikus tokį tyrimą atlikti", — praneša NVSC.

  Sausio mėnesį žmonių, kurie po turėto sąlyčio su užsikrėtusiuoju sutinka atlikti testą COVID-19 ligai nustatyti, dalis, skaičiuojant nuo visų nustatytų didelės rizikos sąlytį turėjusiųjų, palyginti su gruodžio mėnesiu, išliko panaši, pažymi centras.

  Pažymima, kad žmonėms sumažinus kontaktus ir mažėjant užsikrėtusiųjų, mažėja ir sąlytį turėjusių žmonių skaičius. Šiuo metu kasdien nustatoma vidutiniškai apie 1,5 tūkstančio didelės sąlytį turėjusių asmenų, kai, pavyzdžiui, lapkričio mėnesį šis skaičius siekė ir 3–4 tūkstančius per dieną.  

  Sąlygos atlikti testą sudaromos visiems didelės rizikos sąlytį turėjusiems asmenims. NVSC primena, kad asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą, gauna trumpąją SMS žinute telefonu, kurioje nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat nuoroda į anketą, kurią užpildęs, žmogus pateikia svarbius duomenis specialistams.

  Svarbu, kad tokią trumpąją SMS žinutę iš NVSC gauna tie asmenys, kuriuos kaip didelės rizikos sąlytį turėjusius epidemiologinių tyrimų metu nurodo ir atvejus tiriantiems specialistams pateikia žmonės, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

  Savo ruožtu, NVSC ragina žmones, kurie jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, nedelsti registruotis tyrimui Karštąja koronos linija 1808. Be to, NVSC specialistai pastaruoju metu pastebi tendencijas, kad neretai žmonės, net ir jausdami COVID-19 ligai būdingus simptomus, nesiregistruoja tyrimui iškart, laukia ir tris ar keturias dienas.

  COVID-19 Lietuvoje

  Per pastarąją parą nustatyti 546 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 17 žmonių.

  Bendras nustatytų COVID-19 atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia jau 183 444. Iš viso Lietuvoje nuo COVID-19 pandemijos pradžios pasveiko 131 151 asmuo, šiuo metu tebeserga 47 180 žmonių. Iš viso nuo ligos mirė 2 847 žmonės.

  Griežtas karantinas Lietuvoje galiojo iki sausio pabaigos, tačiau sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė visus esamus apribojimus iki vasario pabaigos, bet žada kas savaitę svarstyti galimybes švelninti tvarką.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Lenkija palaiko draudimą eksportuoti vakcinas nuo COVID-19 iš Europos Sąjungos
  Bilas Geitsas įvertino teiginius apie jo prisidėjimą prie koronaviruso pandemijos
  Paskelbta, kas pirmiausia grįžtų į mokyklas atlaisvinant karantino suvaržymus
  Į Lietuvą pristatyta 7 vakcinos nuo COVID-19 partija
  Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 546 koronaviruso atvejai
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos