05:38 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak PSO, transriebalų vartojimas yra susijęs su padidėjusia širdies ir kraujagyslių ligų ir mirties rizika

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Nustatyta, kad šaldytuve laikomuose pyraguose, kuriuos Ukraina eksportuoja į Lietuvą, yra per didelis transriebalų kiekis. Apie tai savo Facebook puslapyje pranešė Kijevo valstybinės maisto tarnybos direkcija. 

  Tarnyba nurodė, kad bendrovė "Frozenfood UA" tiekė produktus Kauno įmonei "Sanitex". Kijevo valstybinė maisto tarnyba imasi priemonių užkirsti kelią šių produktų platinimui.

  Ataskaitoje pažymima, kad jei produktai neatitinka saugos reikalavimų, rinkos operatorius turi pradėti jų pašalinimo iš apyvartos procedūrą ir ne vėliau kaip per dvi darbo dienas pranešti kompetentingai institucijai apie priemones.

  Pažeidėjams gresia atsakomybė pagal Ukrainos įstatymo "Dėl maisto, pašarų, šalutinių gyvūninių produktų, gyvūnų sveikatos ir gerovės teisės aktų laikymosi" 65 straipsnį.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja vengti transriebalų vartojimo, nes jų vartojimas susijęs su padidėjusia širdies ir kraujagyslių ligų bei mirtingumo tikimybe. Taip pat yra duomenų, kad transriebalai yra susiję su vėžiu, diabetu, kepenų ligomis, depresija ir Alzheimerio liga. Padidėjęs transriebalų kiekis nėščios moters racione gali sukelti vaisiaus makrosomiją.

  Tegai:
  tortas, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos