05:50 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (594)

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Naujausiais duomenimis, respublikoje yra daugiau nei 360 baltarusių

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Lietuvoje per savaitę baltarusiams išduotų leidimų atvykti į šalį dėl humanitarinių priežasčių skaičius nesikeitė. Apie tai pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Naujausiais duomenimis, iš viso buvo išduoti 792 leidimai, o 367 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje. Analogiškus duomenis Vidaus reikalų ministerija pateikė praėjusią savaitę. Prieglobsčio pasiprašusių asmenų skaičius išaugo nuo 87 iki 90.

  "Prieš daug metų Lietuva kovojo dėl savo Nepriklausomybės, dabar tą daro Baltarusijos piliečiai. Mūsų valstybė yra saugus prieglobstis tiems, kas kovoja už laisvę. Džiaugiuosi, mūsų demokratinėmis vertybėmis ir tuo, kad galime padėti savo kaimynams", — sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Toks VRM leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams, aktyviems opozicijos atstovams.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja. Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Apie aktyvų neigiamą Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus pareiškė ir Rusijos valdžia.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (594)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje pasakyta apie destabilizacijos bandymus Baltijos šalių kryptimi
  Politologas: Lietuva tikisi, kad Tichanovskaja grąžins išėjusį Baltarusijos tranzitą
  Ekspertas: Baltarusijos naftos praradimas Lietuvai nežada nieko gero
  Baideno "mylima žmona": Lietuva draudžia kinų produkciją dėl pagyrimo
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos