10:15 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (174)

  Anot Švietimo ministerijos, iki vasario 15 dienos vyksiančiame priėmimo į profesines mokyklas žiemos etape gali dalyvauti visi, baigusieji pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Nuo šiandien, vasario 3-iosios, norintieji įgyti profesiją gali teikti prašymus dalyvauti žiemos priėmime į profesinio mokymo įstaigas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot pranešimo, iki vasario 15 dienos vyksiančiame priėmimo į profesines mokyklas žiemos etape gali dalyvauti visi, baigusieji pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą. Kvietimai mokytis bus skelbiami vasario 18 d., mokymo sutartys bus pasirašomos vasario 18–19 d.  

  Pasak švietimo, mokslo ir sporto viceministrės Agnės Kudarauskienės, žiemos priėmimas į profesines mokyklas leidžia neprarasti laiko tiems jaunuoliams, kurie rudenį įstojo į studijas aukštojoje mokykloje, bet suprato, jog pasirinkta kryptis jiems netinka ar verta rinktis praktiškesnius mokslus.

  Ministerijos duomenimis, pagrindiniame priėmimo žiemos etape šiemet dalyvauja 29 profesinio mokymo įstaigos, kurios siūlo 99 profesinio mokymo programas. Norintieji mokytis prašyme gali pateikti iki 3 pageidaujamų mokymosi programų, kurias turi išvardyti prioriteto tvarka. Bendrasis priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vykdomas centralizuotai internetu — per LAMA BPO priėmimo sistemą.

  Antrus metus iš eilės priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyksta du kartus: žiemą ir vasarą. O likus laisvų vietų, į jas bus galima stoti ir prasidėjus mokslo metams.

  Pagrindinio priėmimo į profesines mokyklas vasaros etapas vyks birželio 1 d.–rugpjūčio 6 d., o papildomas priėmimas bus organizuojamas rugpjūčio 18–25 d. Likus laisvų vietų, priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyks ir jau prasidėjus mokymo procesui — rugsėjo 6 d.–lapkričio 30 d.

  Praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino preliminarų 2021 m. į profesinio mokymo įstaigas priimamų mokinių skaičių. Šiemetinis planas — 20,6 tūkst. vietų.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (174)

  Dar šia tema

  Paskelbtas Lietuvos švietimo ir aukštojo mokslo įstaigų reitingas
  Baltarusiai sulauks paramos ir magistro studijoms Lietuvoje
  Nausėda pasiūlė, kad prieš brandos egzaminus būtų paskiepyti ir dvyliktokai
  Tegai:
  Lietuva, profesinės mokyklos, Švietimo ir mokslo ministerija, švietimas

  Svarbiausios temos