14:46 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyriausybė pritarė EK siūlymui įsigyti 620 tūkst. "Novavax" ir 186 tūkst. "Valneva" vakcinos dozių, šiuo metu kompanijos atlieka vakcinų klinikinius tyrimus

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį pritarė vakcinų nuo koronaviruso įsigijimui iš dar dviejų farmacijos kompanijų — "Novavax" ir "Valneva", praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  Ruošiantis pradėti oficialias derybas su "Novavax" ir "Valneva", Europos Komisija apklausia valstybes nares dėl numatomų įsigyti vakcinų kiekio. Vadovaujantis proporcingumo kriterijumi, Lietuvos Vyriausybė pritarė siūlymui įsigyti 620 tūkst. "Novavax" ir 186 tūkst. "Valneva" vakcinos dozių, jei bus sudaromos išankstinės pirkimo sutartys. Ar bus pasirašytos preliminarios pirkimo sutartys, paaiškės pasibaigus deryboms.

  Abi kompanijos šiuo metu atlieka vakcinų klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvauja tūkstančiai savanorių. Sėkmingai užbaigus šiuos tyrimus, gamintojai teiks paraiškas vakcinų registravimui ES.

  Pranešama, kad gamintojas "Novavax" pradėti tiekimą galėtų jau antrąjį šių metų ketvirtį.

  ES šiuo metu yra užregistruotos trijų gamintojų vakcinos: "BioNTech & Pfizer", "Moderna" ir "AstraZeneca". Išankstinės sutartys taip pat yra sudarytos su gamintojais "Janssen Pharmaceutica NV", "Sanofi Pasteur & GSK" ir "CureVac".

  Pagal išankstines sutartis Lietuva jau yra užsisakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių. Šio kieko turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Dar šia tema

  Testą po sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 atlieka tik kas 5 Lietuvos gyventojas
  PSO paskelbė rekordinį mirštamumo nuo koronaviruso padidėjimą
  Į Lietuvą pristatyta 7 vakcinos nuo COVID-19 partija
  Danija ketina įvesti skaitmeninius "corona-pasus"
  Tegai:
  vyriausybė, Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos