17:18 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Ligoninėje manoma, kad moteris, kuriai buvo suleistas vaistas, nepatirs jokių ilgalaikių pasekmių

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Marijampolės ligoninėje buvo pateikta išsami informacija apie atvejį, kai dėl žmogiškosios klaidos darbuotojai buvo suleista keturis kartus didesnė koronaviruso vakcinos dozė, skelbiama Marijampolės ligoninės pranešime.

  Netaisyklingai paskiepyta darbuotoja buvo apžiūrėta gydytojo, paskirtas reikiamas simptominis gydymas, tiriami antikūnai, konsultuojamasi su imunologais dėl tolesnio stebėjimo, pakartotinio skiepijimo poreikio ir laiko. Į skiepą buvo pasireiškusi vietinė reakcija.

  Išsiaiškinus šio incidento aplinkybes, apie jį dar tą pačią dieną pranešta skiepijimą organizuojančios įstaigos — Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų atstovams, SAM, pagal teisės aktų reikalavimus nepageidaujamas įvykis užregistruotas Visuomenės sveikatos stebėsenos informacinėje sistemoje, užpildytas pranešimas Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie sveikatos apsaugos ministerijos.

  Dėl šio įvykio ligoninės direktoriaus įsakymu buvo atliktas neplaninis vidaus medicininis auditas, kurio išvadose nustatytas  nepakankamas skiepijimą atlikusio darbuotojo atidumas skiepijimo metu, įvardinta žmogiškojo faktoriaus klaida. Reaguojant į situaciją, buvo imtasi prevencinių veiksmų, apsvarstyti bei pašalinti  veiksniai, galėję turėti tam įtakos. Skiepijimą atlikusiai darbuotojai skirta nuobauda.

  Marijampolės ligoninėje nuo COVID-19 ligos paskiepyti 542 darbuotojai, iš jų 380 jau yra gavę 2 vakcinos dozes. Tai sudaro apie 75 proc. visų VšĮ Marijampolės ligoninės darbuotojų.

  Šis įvykis tapo žinomas sausio pabaigoje, tačiau žiniasklaida rašė, kad moteriai buvo suleistos penkios vakcinos dozės vienu metu, nes vaistas nebuvo praskiestas ir padalytas į dalis. Remiantis atnaujinta informacija, jai buvo paskirta keturis kartus didesnė dozė.

  Iš viso Lietuvoje per visą pandemijos laiką buvo užregistruota per 184 tūkstančius COVID-19 atvejų, daugiau nei 132 tūkstančiai žmonių pasveiko ir 2867 mirė.

  Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 d. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Dar šia tema

  Gydymo įstaigos sudarys rezervinius skiepijamų asmenų sąrašus
  Kaune startavo registracijos platforma skiepams nuo COVID-19
  Lietuva pateko į penketuką tarp geriausių ES šalių pagal skiepijimą nuo COVID-19
  Gydytojas perspėja apie visuotinį žlugimą atsisakius skiepytis
  Tegai:
  skiepai

  Svarbiausios temos