05:29 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu pabrėžiama, kad po šio konkurso paskelbimo keičiami valstybės tarnautojų pareigybių aprašymai

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), vykdant korupcijos rizikos analizę centralizuotos valstybės tarnautojų atrankos organizavimo ir vykdymo srityje, nustatė korupcijos rizikos veiksnius, praneša STT spaudos tarnyba.

  Pažymima, kad atlikus analizę nustatyta, jog valstybės tarnautojų pareigybių aprašymuose keliami specialieji reikalavimai (darbo patirties, išsilavinimo, kalbų mokėjimo ir pan.) kartais būna keičiami prieš pat paskelbiant konkursą. 

  Tuo pačiu pastebima, kad po konkurso paskelbimo keičiami valstybės tarnautojų pareigybių aprašymai. Tokiu būdu gali būti sudaromos sąlygos laimėjusiam konkursą valstybės tarnautojui vykdyti kitokias funkcijas nei buvo nustatytos paskelbus konkursą. 

  "Pastebėta, kad valstybės tarnautojų centralizuotos atrankos proceso gali būti išvengiama priimant darbuotojus pagal darbo sutartis ir jiems paskiriant viešojo administravimo funkcijas. Nustatyta, kad į savivaldybės administracijos seniūnijos vyriausiojo specialisto pareigas pagal darbo sutartį buvo priimtas asmuo, kuriam buvo atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje. Be to, darbuotojui buvo paskirtos vykdyti viešojo administravimo funkcijos, kurių vėliau buvo atsisakyta", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad STT atliko analitinės antikorupcinės žvalgybos tyrimą, kuriame analizuotos už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas nuteistų valstybės tarnautojų darbovietės po apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo.

  Buvo nustatyta, kad iš 115 nuteistų valstybės tarnautojų 35 (30 proc.) po nuteisimo tęsė karjerą viešajame sektoriuje. Taip pat 22 (63 proc.) iš jų dirbo su ankstesne darboviete susijusioje įstaigoje arba toje pačioje darbovietėje. Tokia praktika dažniausiai pasireiškė savivaldybės administracijos tarnautojams pereinant į savivaldybės įmones ar įstaigas.

  STT Vidaus reikalų ministerijai (VRM) siūlo Valstybės tarnybos departamentui prieš konkurso paskelbimą pakeistus valstybės tarnautojo pareigybės aprašymus arba nustatyti kitą alternatyvų papildomos kontrolės būdą.
  Taip pat inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kad būtų nustatytas draudimas keisti valstybės tarnautojo pareigybės, į kurią paskelbtas konkursas ar atranka, aprašymą, užtikrinti steigiamų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir vykdančių viešojo administravimo funkcijas, pareigybių kontrolę. Taip pat nustatyti priemones, kurios neleistų be konkurso priimti į pareigas darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, ir pavesti jam vykdyti viešojo administravimo funkcijas.

  Tegai:
  korupcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), valstybės tarnautojai

  Svarbiausios temos