17:50 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1430)

  Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba atkreipia dėmesį, kad pirmąjį vakcinacijos mėnesį žmonės buvo skiepijami dviem šiuo metu Lietuvos rinkoje esančiomis vakcinomis

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pranešė, kad per pirmąjį mėnesį, kai respublikoje buvo pradėta vakcinacija nuo COVID-19, iš viso yra gauta 311 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakciną.

  "VVKT atkreipia dėmesį, kad pirmąjį vakcinacijos mėnesį žmonės buvo skiepijami dviem, šiuo metu Lietuvos rinkoje esančiomis vakcinomis. Gautų ĮNR pranešimų skaičius sudaro 0.3 procentus nuo sunaudotų vakcinų dozių. Dėl vakcinos "Comirnaty" gauti 297 pranešimai, dėl vakcinos "COVID-19 Vaccine Moderna" — 13 pranešimų. 1 gautame ĮNR pranešime vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad 298 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 13 — kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei vyrai — atitinkamai 271 ir 40 pranešimų. ĮNR pasireiškusių asmenų amžiaus ribos — 21–83 metai.

  Tuo pačiu, iš sveikatos priežiūros specialistų gautų pranešimų skaičius siekia 41, iš pacientų — 268; 2 pranešimai gauti iš Eudravigilance duomenų bazės.

  "Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė Tarnyba, tai skausmas  injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, išbėrimas ir karščiavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų", — rašoma VVKT pranešime.

  Pažymima, kad karščiavimas dažniau pasitaikė po antros vakcinos dozės. Kaip rodo klinikinių tyrimų duomenys, vyresnio amžiaus pacientams vakcinos nepageidaujamų reiškinių dažnis buvo šiek tiek mažesnis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1430)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos