12:16 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą, tėvai teigė, kad vaikams duodamas maistas, kurio galiojimo laikas yra pasibaigęs, o porcijų dydis priklauso nuo mokyklos

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos Seimo ir "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" partijos narys Arvydas Nekrošius sakė sulaukęs nemažai raseiniškių skundų dėl nemokamo maitinimo mokykloje karantino metu. Apie tai jis rašė Facebook.

  Seimo narys nurodė pagrindines problemas, įskaitant produktų galiojimo laiką. Tėvai sako, kad dalis vaisių yra supuvę, daržovės sudžiūvusios, o kai kurie gabalai buvo nupjauti — greičiausiai taip jie bando pašalinti sugedusią dalį.

  Šaldyti maisto produktai laikomi nepažymėti. Sudėtis, gamintojas, svoris ir galiojimo laikas nenurodomi. Be to, tarp produktų yra ir Lenkijos gamintojų produktų, tačiau etikečių vertimo į lietuvių kalbą nėra.

  Kai kurie maisto produktai, pasak tėvų, yra nepageidaujami vaikų racione. Pavyzdžiui, jiems siūlomi ledai, gaivieji gėrimai, taip pat daugybė nesveikų maisto produktų, tokių kaip majonezas.

  Be to, tėvai skundžiasi nevienoda mityba, pieno produktų trūkumu ir tuo, kad vaikai negauna vaisių normos arba jų visai negauna.

  Porcijų dydžiai skiriasi kiekvienoje mokykloje ir gali būti ne tokie, kaip nurodyta iš anksto.

  Nekrošius sakė, kad po pranešimų apie pažeidimus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atliko patikrinimą ir baudomis baudė normų nesilaikančias įstaigas.

  "Akivaizdu, kad problema aktuali ne vien mūsų rajone, bet ir visoje šalyje. Už nemokamo maitinimo organizavimą atsakingos savivaldybių administracijos, kurios bendradarbiauja su švietimo įstaigų vadovais. O maisto daviniais rūpinasi konkursus laimėję tiekėjai", — teigė Nekrošius.

  Maitinimas turėtų atitikti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą vidutinę rekomenduojamą maistinių medžiagų ir energijos paros normą, priminė jis.

  Visi ikimokyklinukai ir pirmos klasės vaikai Lietuvoje, taip pat aukštųjų mokyklų studentai iš nepasiturinčių šeimų gauna nemokamą maitinimą. Visoje šalyje maistas nemokamai tiekiamas daugiau nei 90 000 moksleivių, tačiau maisto davinių reikės tik tiems vaikams, kurie mokysis iš namų.

  Anot politiko, būtina suvienyti tėvų bendruomenes, visuomenininkus ir asociacijas, peržiūrėti teisės aktus ir įvertinti, ką galima pakeisti gerinant maisto kokybę.

  Tegai:
  mokyklos, nemokamas maitinimas, maitinimas, mokiniai, Arvydas Nekrošius

  Svarbiausios temos