05:27 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymima, koronaviruso genomo sekoskaitos tyrimai bus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Siekiant stebėti Lietuvoje aptinkamų COVID-19 atmainų įvairovę, paplitimą bei jų genomų kitimą, nacionaliniu lygiu bus pradėtas vykdyti koronaviruso genomo sekoskaitos procesas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Šie tyrimai pradedami atlikti pasitelkiant nacionalines laboratorijas, turinčias reikalingą tyrimams atlikti įrangą. Organizuoti ir koordinuoti plataus masto koronaviruso genomo sekoskaitos procesą pavesta Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL).

  NVSPL turės užtikrinti, kad per savaitę būtų atliekama vienas procentas visų teigiamų atvejų koronaviruso genomo sekoskaitos tyrimų, bet ne mažiau kaip 200 tokių tyrimų. Be to, bus pavesta sudaryti sutartis dėl tyrimų atlikimo su VšĮ Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis, VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis, Vilniaus universitetu ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetu. 

  Koronaviruso genomo sekoskaitos tyrimai bus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Taip pat buvo kreiptasi į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrą dėl galimybės pasinaudoti jų teikiama neatlygintina pagalba atlikti virusų mutacijų tyrimus. 

  Dar šia tema

  ŠMSM: pedagogams privaloma profilaktiškai testuotis nuo COVID-19
  Įvardytas veiksnys, susijęs su sunkia COVID-19 forma
  PSO ekspertas iš Rusijos Uhano turguje nustatė pandemijos pradžios sąlygas

  Svarbiausios temos