19:44 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Įstaigos darbuotojai mano, kad užsienio reikalų ministras juos įžeidė. Anksčiau jie kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašydami atblokuoti sanatorijos sąskaitas

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Druskininkuose esančios "Belarus" sanatorijos darbuotojai į teismą kviestų Lietuvos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Tai pranešė TASS su nuoroda į advokatą Andrių Krištapavičių, kuris atstovauja įstaigos interesams.

  Pasak advokato, sanatorijos darbuotojai reikalauja, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras jų atsiprašytų ir atsiimtų savo pareiškimus.

  Pasak agentūros, aptardamas situaciją aplink sanatoriją, Landsbergis teigė, kad ši įstaiga savo darbu "atneša pajamų ir pinigų šiems nusikaltėliams", turėdamas omenyje "artimiausius [prezidento Aleksandro] Lukašenkos parankinius ir sprendimus veiksmuose prieš opoziciją priimančius asmenis". Advokatas teigė, kad sanatorijos darbuotojus sukrėtė šie pareiškimai.

  "Žmonės mano, kad juos įžeidė pareigūnas, nes jie dirba Lietuvos įregistruotoje viešojoje įstaigoje, teikdami sveikatos paslaugas Baltarusijos vaikams, kuriems to reikia", — sakė Krištapavičius.

  Anksčiau sanatorijos darbuotojai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su reikalavimu atblokuoti įstaigos sąskaitas.

  Padėtis su "Belorus" sanatorija

  "Belorus" sanatorijos atvejis yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei buvo taikomos tarptautinės sankcijos.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

  Lietuvos Seimas nusprendė, kad Lietuvos įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tokiu atveju išeinantys iš darbo darbuotojai gali gauti vienkartinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukianti valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalios situacijos metu "Belorus" sanatorijai.

  Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

  Anksčiau Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško, kad "Belorus" sanatorijos steigėja Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Dar šia tema

  Užimtumo tarnyba nutraukia paramą "Belorus" sanatorijai
  "Veidmainystės viršūnė": Minskas įvertino "Belorus" sanatorijos situaciją
  "Teismų kelias gali užsitęsti metų metus": "Belorus" darbuotojai vėl surengė piketą
  Tegai:
  Sanatorija "Belorus", Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos