19:37 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1783)

  Pilotine mokykla pradinukams grįžtant į "gyvą" mokymąsi išrinkta Kunigaikščio Gedimino progimnazija; kad vaikas grįžtų į mokyklą, visa šeima turi pasidaryti COVID-19 testą

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Kitą savaitę Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos pradinukai galės grįžti į švietimo įstaigą. 

  Apie Vilniaus savivaldybės planus savo paskyroje Facebook pasakojo buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

  Šiandien jis gavo pranešimą iš Kunigaikščio Gedimino progimnazijos tėvų, kuriame skelbiama, kad Kunigaikščio Gedimino progimnazija Vilniaus savivaldybėje išrinkta pilotine mokykla pradinukams grįžtant į "gyvą" mokymąsi, vaikai turi galimybę grįžti į mokyklą jau pirmadienį. 

  Kad tai būtų įmanoma, šį savaitgalį visa šeima, kurioje gyvena mokinys, turi pasidaryti COVID-19 PGR testą. Jei viso namų ūkio tyrimo testas bus neigiamas, mokinys gali keliauti į mokyklą. 

  Be to, maždaug kas 10 dienų vaikams vėl kartos testą, tikėtina, kad jau mokykloje. Galbūt mokykloje mokiniai turės dėvėti kaukes.

  "Reikia labai labai skubaus mūsų sprendimo, ar sutinkame atlikti testus visai šeimai. Jei klasės dauguma sutiks testuotis ir grįžti į mokyklas, nesitinkančių tėvų vaikai mokyklos lankyti negalės ir pamoks vyks hibridiniu būdu, o tai iš tiesų labai apsunkintų mokytojos darbą", — rašo tėvai.

  Jei šeima sutiks testuotis, registracija rūpinsis mokykla. Tėvai gaus SMS žinutę, kviečiančią automobiliu atvykti į mėginių ėmimo punktą.

  Savo ruožtu Veryga pasidomėjo, kaip toks "pilotas" įmanomas nepakeitus LRV nutarimo dėl karantino sąlygų. 

  Buvęs ministras taip pat stebėjosi pasirinktu šeimų testavimo metodu. Tėvų laiške kalbama apie COVID-19 kaupinių PGR testą, kai tyrimas imamas iš nosies. Teigiama, kad jis yra mažiau invazyvus nei PGR nosiaryklės tyrimas (pagaliukas panašus į ausų krapštuką), ir tai, kad tai bus bendras visos šeimos testas. 

  "Koks čia įdomu minimas PGR kaupinių testas? Gal būsiu ką nors praleidęs, bet jei tai tas pats vadinamasis grupinio PGR testavimo metodas (kuomet keli mėginiai sudedami kartu ir testuojami kaip vienas), tai neteko girdėti, kad jis jau būtų buvęs paskelbtas kaip validuotas. Jei jis nėra validuotas, tai negali būti naudojamas", — sako Veryga.

  Griežtas karantinas Lietuvoje galiojo iki sausio pabaigos, tačiau sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė visus esamus apribojimus iki vasario pabaigos. 

  Siekdamos užtikrinti, kad mokyklos galėtų atsidaryti kuo anksčiau, valdžios institucijos šią savaitę organizavo mokytojų skiepijimą. Artimiausiu laiku planuojama paskiepyti apie 30 tūkst. žmonių, dirbančių ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir specialiose mokyklose. 

  Šiuo metu Lietuvos žmonių sergamumas koronavirusu siekia daugiau kaip 400 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1783)

  Dar šia tema

  Prie kontaktinio mokymo turėtų grįžti bent pradinės klasės, mano Mačiulis
  Paskelbta, kas pirmiausia grįžtų į mokyklas atlaisvinant karantino suvaržymus
  Lietuvoje prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas
  Seimo narys papasakojo apie skundus dėl maitinimo mokykloje karantino metu
  Tegai:
  COVID-19, Vilnius

  Svarbiausios temos