15:04 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1436)

  Tuo tarpu gyventojų srautai ne maisto prekių parduotuvėse vietose Lietuvoje sumažėjo ženkliai ir yra mažiausi, palyginti su kitomis Baltijos šalimis

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvoje gyventojų srautai maisto prekių parduotuvėse ir yra didžiausi, palyginti su kitomis Baltijos šalims, rodo sausio Google mobilumo duomenys.

  Google mobilumo indeksas rodo, kad Lietuvoje gyventojų srautai maisto prekių parduotuvėse, palyginti su praeitų metų sausio 3–vasario 6 d. duomenimis, beveik nesumažėjo, be to, jie yra didžiausi, palyginti su kitomis Baltijos šalims.

  Kita vertus, gyventojų srautai ne maisto prekių parduotuvėse ir laisvalaikio paslaugų vietose Lietuvoje sumažėjo ženkliai ir yra mažiausi, palyginti su kitomis Baltijos šalimis.

  Kaip savo Facebook paskyroje pažymi "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas, šiuos tendencijos didina ekonominę atskirtį tarp maisto ir ne maisto prekių parduotuvių.

  "Tokios tendencijos didina ekonominę atskirtį tarp maisto prekėmis prekiaujančių (ir ne tik) ir ne maisto prekėmis prekiaujančių bei laisvalaikio paslaugos teikiančių įmonių, ypač lyginant su Estija, kurioje tokių didelių kontrastų nėra, nes Estijoje yra taikomi švelnesni karantino ribojimai", — rašo Mauricas. 

  Jis pažymi, kad šiuos skirtumus kažkiek sušvelnina internetinė/nuotolinė prekyba, bet Lietuvoje ji sudaro mažiau nei 10 % visos mažmeninės prekybos. 

  Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jo sąlygos sugriežtintos gruodžio mėnesio viduryje. Uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai namuose ir viešose vietose. Sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė karantiną iki vasario 28 dienos, bet žadėjo kas savaitę svarstyti galimybes švelninti tvarką.

  Vasario 3 dieną Vyriausybė nusprendė kol kas nešvelninti karantino reikalavimų, nors šios savaitės pradžioje buvo pranešta apie galimybę atidaryti kirpyklas, grožio salonus ir savitarnos parduotuves.

  Vėliau premjerė Ingrida Šimonytė atsiprašė, kad Vyriausybė buvo sukėlusi lūkesčių sušvelninti karantiną, o toks sprendimas nebuvo priimtas. Pasak premjerės, Vyriausybė "dėl principinės karantino laisvinimo schemos" turėtų apsispręsti kitą pirmadienį.

  Statistikos departamento duomenimis, vakar Lietuvoje dviejų savaičių sergamumas COVID-19 100 tūkst. gyventojų siekė 381,7.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1436)

  Dar šia tema

  Ministrų kabinetas atsisakė svarstyti karantino palengvinimo galimybę
  Prie kontaktinio mokymo turėtų grįžti bent pradinės klasės, mano Mačiulis
  Gerėjant epidemiologinei situacijai prekybininkai prašo leisti atnaujinti veiklą
  Policija sulaikė vyrą su 20 litrų naminės degtinės — video
  Armonaitė: epidemiologinė situacija leidžia pradėti grožio salonų ir parduotuvių veiklą
  Tegai:
  prekyba, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos