06:36 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nausėda pažymėjo, kad keičiantis pandeminei situacijai, reikia ieškoti "naujos saugios pusiausvyros tarp epidemiologinių ir socialinių bei ekonominių tikslų"

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais pasirengimo saugiam karantino švelninimui aptarti, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Susitikime dalyvavo smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė bei Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidente Jolanta Mačiulienė.

  Президент Литвы Гитанас Науседа
  © Photo : Lietuvos Respublikos Prezidentas
  Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį nuotoliniu būdu susitiko su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais

  Susitikime aptarta smulkiųjų verslininkų ir verslo įmonių, kurių veikla šiuo metu ribojama dėl karantino, finansinė būklė, taip pat jų pasirengimas saugiai veikti, kai bus priimtas sprendimas laipsniškai švelninti karantino taisykles.

  "Sugriežtintas karantinas leido pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje. Tačiau antroji pandemijos banga skaudžiai palietė smulkųjį ir vidutinį verslą, ypač tas įmones ar savarankiškai dirbančius asmenis, kurie prekiauja ne pirmo būtinumo prekėmis ar teikia kontaktines paslaugas. Keičiantis pandeminei situacijai, turime ieškoti naujos saugios pusiausvyros tarp epidemiologinių ir socialinių bei ekonominių tikslų", — sakė prezidentas.

  Šalies vadovas pabrėžė, kad verslas turi atsakingai stiprinti saugaus veikimo standartus ir jų laikytis, iki visuomenė įgis kolektyvinį imunitetą, nes nuo to priklauso jo paties galimybės laisviau veikti.

  Pirmadienį prezidentas per susitikimą su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, be kitų klausimų, aptars ir Vyriausybės planus dėl karantino švelninimo etapų.

  Sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė karantiną iki vasario 28 dienos, tačiau žadėjo kas savaitę svarstyti galimybes švelninti tvarką.

  Vasario 3 dieną ministrų kabinetas nusprendė kol kas nešvelninti karantino reikalavimų, nors šios savaitės pradžioje buvo pranešta apie galimybę atidaryti kirpyklas, grožio salonus ir savitarnos parduotuves.

  Vėliau premjerė atsiprašė, kad Vyriausybė buvo sukėlusi lūkesčių sušvelninti karantiną, o toks sprendimas nebuvo priimtas. Pasak premjerės, Vyriausybė "dėl principinės karantino laisvinimo schemos" turėtų apsispręsti kitą pirmadienį.

  Statistikos departamento duomenimis, vakar Lietuvoje dviejų savaičių sergamumas COVID-19 100 tūkst. gyventojų siekė 381,7.

  Dar šia tema

  Ministrų kabinetas atsisakė svarstyti karantino palengvinimo galimybę
  Policija patikrino, ar slidinėjimo centre laikomasi karantino priemonių — video
  Seimo narys papasakojo apie skundus dėl maitinimo mokykloje karantino metu
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, prezidentas

  Svarbiausios temos