10:43 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniui svarbu parodyti, kad jis yra priešakyje kovoje su "Baltarusijos režimu", mano ekspertas Aleksejus Dzermantas

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos valdžia nesutiks atšaukti sprendimo "Belorus" sanatorijos atžvilgiu, net nepaisant to, kad kenčia šalies piliečiai, interviu Sputnik Lietuva pasakė baltarusių politologas Aleksejus Dzermantas.

  Anksčiau Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

  Dokumente sakoma, kad sanatorijos steigėjas yra Baltarusijos Respublikos prezidento reikalų valdyba, o ribojamosios priemonės taikomos Baltarusijos Respublikos prezidento ūkio valdybai, kuri nėra susijusi su Druskininkuose esančia sanatorija. Meras išreiškė viltį, kad bus imtasi priemonių prieš "savavališką" "Swedbank" sprendimą.

  Politologas Aleksejus Dzermantas pareiškė, kad Lietuvos valdžia yra tvirtai įsitikinusi, kad tokiu būdu šios sankcijos padarys tam tikrą materialinę žalą Baltarusijos valstybei, ir mano, kad šios priemonės yra būtinos, o į tai, kad kenčia šalies piliečiai, tikriausiai neatsižvelgiama.

  "Šiuo atveju jiems [valdžiai] svarbu parodyti, kad Lietuva yra priešakyje kovoje su Baltarusijos režimu", — pasakė jis.

  Dzermantas mano, kad net jei valdžia atšauks sprendimą, tai nebus iš karto ir padarys nepataisomą žalą Druskininkų ekonomikai.

  "Žmonės, žinoma, neteks darbo. Jei po kelerių metų sprendimas bus jiems palankus, tai jiems bus mažai paguoda. Todėl, žinoma, tai padaryti teisiškai įmanoma, bet ne faktas, kad tai įvyks greitai, ir ne faktas, kad sprendimas bus pozityvus", — pridūrė jis.

  Situacija su "Belorus" sanatorija

  Anksčiau "Belorus" sanatorijos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.

  Sanatoriją palaiko Druskininkų administracija ir kai kurie Seimo atstovai. Anksčiau grupė Seimo narių inicijavo kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu vetuoti naują darbo įstatymo redakciją, dėl kurios ES sankcijomis patekusi sanatorija "Belorus" Druskininkuose prarado subsidijas. Joje minima to paties pavadinimo sanatorija Jūrmaloje, Latvijoje, kuriai, nepaisant to, kad steigėja yra ir Baltarusijos prezidento kanceliarija, ES sankcijos nėra taikomos. 

  Kreipimesi politikai pabrėžia, kad Druskininkų gydykla yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų regione.

  Pandemijos metu nedarbas Druskininkuose padidėjo iki 18,9 proc., o uždarius "Belorus" sanatoriją jis ir toliau didės.

  Dar šia tema

  "Veidmainystės viršūnė": Minskas įvertino "Belorus" sanatorijos situaciją
  "Teismų kelias gali užsitęsti metų metus": "Belorus" darbuotojai vėl surengė piketą
  Užimtumo tarnyba nutraukia paramą "Belorus" sanatorijai
  "Belorus" sanatorijos darbuotojai kreipėsi į Vilniaus teismą
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, Lietuva, Druskininkai, Sanatorija "Belorus"

  Svarbiausios temos