23:39 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per praėjusius metus Lietuvoje sunaikinta beveik 16 tūkst. senų transporto priemonių, o registruotų elektromobilių skaičius siekia rekordą — 731 naudoti ir 453 nauji elektromobiliai

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Baigėsi gyventojų ir verslo kvietimai "žaliajam" transportui įsigyti. Gauta paraiškų už daugiau nei 6 mln. eurų, rašo Aplinkos projektų valdymo agentūra.

  Agentūros duomenimis, mažiau taršiems automobiliams kompensuoti kreipėsi daugiau kaip 2,7 tūkst. gyventojų. Prašoma lėšų suma sudarė daugiau nei 2,7 mln. eurų.

  Tarp prašomų kompensuoti automobilių vyrauja naudoti automobiliai (daugiau 1 800), o naujų sudaro kiek mažiau nei tūkstantis — 887.

  Daugiausia (daugiau kaip 2 000) buvo prašoma kompensuoti benzinu varomus automobilius. Taip pat kombinuotai, t. y. benzinu ir elektra varomus automobilius — daugiau nei 600.

  Didžiausią įsigytų automobilių dalį sudaro transporto priemonės (daugiau nei 2,5 tūkst.), kurių CO2 emisija siekė 74-130 g/km.

  Didžioji dalis įsigytų mažiau taršių automobilių (apie 75 %) yra Europos regiono gamintojų. Azijos regiono gamintojų automobiliai sudaro apie 22 % visų įsigytų mažiau taršių automobilių, o Šiaurės Amerikos gamintojų — apie 3 %.

  Daugiau kaip pusė šimto (652) gyventojų prašė kompensuoti įsigytus naujus ar naudotus elektromobilius už daugiau nei 1,7 mln. eurų. Didžioji dauguma (beveik 500) prašomų kompesuoti automobilių yra naudoti, o naujų buvo įsigyta virš 160. Dar apie penktadalis pareiškėjų sunaikino seną taršų automobilį ir pasinaudojo galimybe gauti papildomą 1 000 eurų kompensaciją.

  Pabrėžiama, kad didžioji dalis įsigytų elektromobilių (apie 57 %) yra Europos regiono gamintojų. Šiaurės Amerikos gamintojų elektromobiliai sudaro apie 25 % visų įsigytų elektromobilių, o Azijos regiono gamintojų — apie 18 %.

  Taip pat buvo skelbiama ir parama įsigyti elektromobilius verslui. Beveik 70 įmonių kreipėsi dėl keleivinių elektromobilių kompensacijų. Verslas įsigijo daugiau kaip 240 švaresnio transporto už kiek daugiau nei 1 mln. eurų.

  9 įmonės pateikė paraiškas kroviniams elektromobiliams kompensuoti. Įsigyta daugiau 160 transporto priemonių už daugiau nei pusę (0,65) milijono eurų.

  Per praėjusius metus Lietuvoje sunaikinta beveik 16 tūkst. senų transporto priemonių, o registruotų elektromobilių skaičius siekia rekordą — 731 naudoti ir 453 nauji elektromobiliai. Tai daugiausiai kada nors registruotų Lietuvoje automobilių skaičius per metus.

  Tegai:
  įmonės, gyventojai, ekologiškas transportas

  Svarbiausios temos