06:47 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, jog nauja tvarka padės išvengti ne tik konfliktinių situacijų įkalinimo įstaigose, bet ir užtikrinti didesnį tiek pareigūnų, tiek pačių nuteistųjų saugumą

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Nuo šiol visose įkalinimo įstaigose privalomai vaizdo registratoriais bus filmuojamas bendravimas su nuteistaisiais ir suimtaisiais, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Be to, anot pranešimo, numatyti ir atvejai, kuomet vaizdo registratorius naudos ir Lietuvos probacijos tarnybos pareigūnai. 

  Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pažymėjo, jog pareigūnai neretai atsiduria situacijose, reikalaujančiose ypatingo budrumo ir greito sprendimų priėmimo. Tad vaizdo registratorių fiksuojami ir automatiškai į sistemą perkeliami duomenys, pasak jos, padės ne tik tiksliai atkurti įvykių eigą, bet ir užtikrins saugią ir skaidrią informacijos analizę.

  Aprūpinus probacijos ir pataisos įstaigų pareigūnus vaizdo registratoriais ir sureguliavus šių priemonių tinkamą naudojimą, pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Virginijaus Kulikausko, tikimasi ateityje išvengti ne tik konfliktinių situacijų, bet ir užtikrinti didesnį tiek pareigūnų, tiek pačių nuteistųjų saugumą. 

  Kalėjimų departamentas papildomai įsigijo 1 000 naujų vaizdo registratorių, kurie priskirti pareigūnams pataisos įstaigose ir Probacijos tarnyboje. Naujoje tvarkoje apibrėžti konkretūs atvejai, kada privaloma darbuotojams naudoti vaizdo registratorius, numatyta vaizdo įrašų saugojimo tvarka ir terminai. 

  Šiuo metu įkalinimo įstaigose yra apie 5 400 nuteistųjų bei suimtųjų, o probacijos pareigūnų priežiūroje yra apie 15 000 asmenų.  

  Pažymima, jog registratoriai pataisos namuose privalomai bus naudojami ne tik atliekant kratas, bet ir kiekvienu atveju bendraujant su nuteistuoju, fiksuojant daromą pažeidimą ar bet kokią neteisėtą veiką, taip pat suimtųjų (nuteistųjų) patikrinimų, maitinimo metu ir kitais atvejais.

  Probacijos pareigūnai registratorius naudoti turės kiekvieno bendravimo su prižiūrimu asmeniu, jo gyvenamoje ar kitoje buvimo vietoje metu, taip pat visais atvejais, kai pareigūnai siekia apsisaugoti ar apsaugoti kitus asmenis nuo gresiančio pavojaus sveikatai ar gyvybei, užkertant kelią neteisėtai veikai ar asmeniui nevykdant teisėtų pareigūno nurodymų.

  Tegai:
  įkalinimo įstaigos, Lietuva, kalėjimas, nuteistieji

  Svarbiausios temos