14:46 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Krašto apsaugos ministerija ministerija teigė, kad ši informacija skirta suteikti duomenų vartotojams apie NCSC veiklos apimtis

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) paskelbė 65 teikiamų paslaugų sąrašą, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kaip pabrėžė ministerija, informacija skirta reprezentuoti NKSC veiklos sritį, kad vartotojas galėtų lengviau suprasti, kokias paslaugas galima gauti.

  Taigi visos 65 tarnybos yra suskirstytos į septynias temines grupes. Pirmosios dvi paslaugos, susijusios su incidentų valdymu kibernetinio saugumo veikėjų komunikacijos ir informacinėse sistemose bei krašto apsaugos sistemose. Trečiasis susijęs su kibernetinio saugumo subjektų organizacinių ir techninių reikalavimų kontrole, ketvirtasis — su įslaptintos informacijos ir ryšių informacinių sistemų akreditavimu.

  Penktoje grupėje yra paslaugos, susijusios su keitimosi informacija platforma, įdiegta vykdant kibernetinio saugumo informacinio tinklo veiklą. Atskiros grupės yra skirtos moksliniams tyrimams ir inovacijoms kibernetinio saugumo srityje, regioniniam bendradarbiavimui keistis technologinėmis priemonėmis ir ekspertų kompetencija.

  Lietuvos valstybinėse institucijose dažnai pranešama apie įvairius kibernetinius išpuolius. Dažniausiai jie priskiriami "rusų hakeriams" arba užsimenama, kad juos įvykdė "nedraugiškos šalys", nors įrodymų nepateikta.

  Tegai:
  paslaugos, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras

  Svarbiausios temos