05:10 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos sostinės Stoties rajoną planuojama paversti daugiafunkciu mobilumo centru, šio rajono teritorijoje taip pat atsiras daug naujų viešosios paskirties, paslaugų ir darbo erdvių

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Vilniaus stoties teritorijoje artimiausiu metu planuojama pradėti tiesti naujus dviračių ir pėsčiųjų takus, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba. 

  Vilniaus miesto savivaldybės vyr. inžinieriaus ir administracijos vyr. patarėjo Antono Nikitino teigimu, Stoties rajonas yra vienas svarbiausių miesto ir visos šalies susisiekimo objektų, tad jo pertvarka orientuota į visus eismo dalyvius.

  Nikitinas papasakojo, jog pėstiesiems skirtos patogios jungtys turi būti užtikrintos tiek Stoties teritorijos ribose, tarkime, persėdant iš miesto viešojo transporto į traukinį, tiek susisiekiant su Senamiesčiu, Naujamiesčiu ar Naujininkais.

  "Kalbant apie judumą dviračiu, turime atsižvelgti į kasdieniam susisiekimui ar laisvalaikiui patogiausias ir tiesiausias jungtis tarp miesto rajonų bei kelionių multimodalumą. Siekis, kad patogiai atvykus dviračiu ar paspirtuku galima būtų juos palikti ir traukiniu ar autobusu vykti į kitą miestą, atvykus iš kito miesto — lygiai taip pat patogiai nukeliauti į Vilniaus centrinę dalį. Taip yra daugelyje Europos miestų", — pasakė Nikitinas.

  Paversti Stoties rajoną daugiafunkciu mobilumo centru yra vienas iš "Lietuvos geležinkelių" ir Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos atnaujinimo projekto "Vilnius Connect" tikslų. Planuojama, kad Stoties teritorijoje taip pat atsiras daug naujų viešosios paskirties, paslaugų ir darbo erdvių, o šis rajonas taps integralia miesto dalimi.

  Dviračių takų tinklo plėtros Stoties ir aplinkiniuose rajonuose darbus ketinama pradėti artimiausiu metu — tiesti takus Algirdo (2 km ilgio taką), Geležinkelio (0,9 km), Dariaus ir Girėno (1 km) gatvėse. Naujininkų pusėje, Pelesos g., taip pat planuojama apie 1,4 km ilgio dviračių trasa, šiemet jau pradėti darbai ir Šaltkalvių g., ją pertvarkant į ramesnio eismo gatvę, kad būtų saugu ja važiuoti dviračiu.

  Automobiliai Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Vakarinėje Stoties teritorijos dalyje numatoma projektuoti rekreacinio tipo viaduką per geležinkelį, sujungsiantį Šv. Stepono gatvę ir skverą su pėsčiųjų taku Naujininkų pusėje bei naujai formuojama viešąja erdve ties Dzūkų ir Pelesos gatvių sankirta.

  Šios su teritorijos pertvarka atsirasiančios jungtys sudarys bendrą pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą, kurio dalimi bus ir ramaus eismo Naujamiesčio ar Naujininkų gatvės, kuriose saugu ir patogu keliauti be atskirų takų.

  Šiuo metu Vilniuje skaičiuojama daugiau kaip 120 km kokybiško dviračių takų tinklo, kurio didžiąją dalį sudaro raudonos asfalto dangos takai. Dviračių takų tinklas labiausiai išplėtotas tankiausiai urbanizuotose miesto teritorijose — vakaruose bei šiaurės vakaruose (Lazdynuose, Karoliniškėse, Viršuliškėse, Justiniškėse, Fabijoniškėse), taip pat didžiausią darbo vietų skaičių generuojančioje centrinėje miesto dalyje (Šnipiškėse, Žirmūnuose).

  Dar šia tema

  Architektūrinė naujovė Vilniuje: vietoj automobilių — "keliaujantys kiemeliai"
  Šalčininkuose bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas
  Tyrimas atskleidė, kaip pandemija pakeitė vilniečių kelionės į darbą įpročius
  Šiaulių rajone vietoje pavojingos trišalės sankryžos atsiras žiedinė
  Tegai:
  Lietuva, Vilnius, dviračių takai

  Svarbiausios temos